Společnost HTC letos zatím nepustila do světa ani jeden top model. Sice je pravda, že o chystaném telefonu HTC U12, potažmo HTC U12+ se mluví už poměrně dlouho, ale jedná se vždy jen o spekulace a fámy.

Tu a tam se objeví informace, že HTC U12 bude vlastně HTC U12+ a bude jedinou letošní vlajkovou lodí společnosti. Pak se zas hovoří o tom, že to tak nebude a do prodeje bude poslána i odlehčená verze.

A aby zmatků nebylo málo, na stránkách Verizon jsou uvedeny některé ze specifikací právě HTC U12 a ty se poměr ně dost blíží tomu, co se proslýchá o HTC U12+. Takže asi nejspíš až čas ukáže, co je vlastně pravda.

specifikace HTC U12

Ať tak či tak, parametry vypadají docela zajímavě. Podle toho, co je ve výpisu uvedeno, by měl mít telefon 6 palcový displej s rozlišením WQHD a Gorilla Glass nespecifikované generace.

Jako další je uvedena kapacita baterie, která by měla být 3500 mAh a certifikace IP68. Operačním systémem by měl být Android 8.0 s nadstavbou HTC Sense. Určitě zajímavá je i zmínka o standardu LTE Cat 12. To ale asi bude patrně jen překlep, stejně jako info o rychlém nabíjení Quick Charge 1.0.

Chybí ovšem informace o použitém procesoru, která by mohla lecos objasnit a také konfigurace pamětí a fotoaparátů nejsou uvedeny. Každopádně budeme zřejmě muset počkat na oficiální vyjádření ze strany HTC, které by snad mohlo stávající zmatenou situaci trochu osvětlit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.