Společnost HTC se připravuje na vydání svého letošního, zřejmě jediného, top modelu. Podle původních předpokladů by to měl být HTC U12, ale v poslední době prosakují zvěsti, že onen high-endový telefon nakonec ponese název HTC U12 Plus.

Mluví se o něm docela často, na síť unikají různé spekulace o výbavě, renderované obrázky a další zvěsti. Dá se tedy říci, že máme dostatek informací k tomu, abychom si o HTC U12 Plus mohli udělat alespoň rámcovou představu.

Tu by mohl potvrdit i specifikační list, který nabízí pohled na hlavní parametry a cenu telefonu. Pokud bychom specifikace a vlastně i cenu porovnali s tím, o čem jsme psali už koncem března/marca, tak se žádné velké překvapení nekoná.

specifikační list

I zde je uveden displej s úhlopříčkou 5,99 palce a rozlišením WQHD+. Potvrzen je také procesor Snapdragon 845 s 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, stejně tak i baterie s kapacitou 3420 mAh a Android 8.1 Oreo.

Ani rozlišení fotoaparátu nedoznalo nějakých změn, takže očekávejme zadní duální fotoaparát se senzory 12 a 16 MPix. Podle všeho by i přední kamera měla být duální se dvěma 8 MPix objektivy.

Jediná změna snad nastala u ceny HTC U12 PLus. Ta se původně odhadovala na zhruba 700 dolarů. Na specifikačním listu je sice uvedena v Eurech, konkrétně jde o 799 Euro. Ale pokud bychom to přepočítali na dolary, což je pro nás, Evropany, zbytečné, dostali bychom se na 989 dolarů. Cena je tedy zhruba srovnatelná se Samsung Galaxy S9, pokud bychom to porovnali s tím, za kolik se S9 prodává v ČR.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.