Vlajkové lodě společnosti HTC nevycházejí tak často jako ty od Samsungu, ale nyní něco nového na obzoru je. Jeden ruský novinář se dostal na stopu této novince a nenechal si to pro sebe. Díky tomu zde máme kompletní specifikace nové vlajkové lodi HTC U12.

HTC U12 bude nástupcem HTC U11. Nyní se můžeme zaměřit na vylepšení, která si pro nás vývojáři připravili.

Specifikace HTC U12

Displej bude mít o něco větší než měl jeho předchůdce. Tento chytrý telefon přichází s displejem o velikosti 6-palců, s rozlišením Quad HD a poměrem stran 18:9. U displeje byla použita technologie Super LCD. Další vylepšení spočívá v procesoru. HTC U12 bude vybaven procesorem Snapdragon 845 SoC (HTC U11 má ve výbavě Snapdragon 835). Co se týče paměti, ta byla také navýšena. Tento smartphone bude mít 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměť.

Na zadní straně najdete duální fotoaparát s rozlišením 12 MP + 8 MP. Přední strana může zase nabídnout 12 MP selfie kamerku. U baterie došlo taktéž k vylepšení, a tak její kapacita bude dosahovat 3 980 mAh, což je fajn. Konstrukčně by mělo být toto zařízení kombinací skla a kovu. Dále by měl být tento telefon odolný proti prachu a vodě, jelikož je certifikován IP68. Další vítanou podporou je 5G. Poběží na systému Android 8.0 a bude podporovat 2 SIM. K jeho oficiálnímu představení by mělo dojít v dubnu/apríli 2018. Jeho předpokládaná cena by měla být zhruba 880 dolarů.

To je zatím vše co se nám podařilo zjistit. Budeme vyhlížet po dalších informacích, které bychom vám mohli sdělit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.