Zmatky s označením telefonů jsou na čínském trhu denním chlebem, protože naši šikmoocí kolegové milují pojmenovávat nové telefony po vzoru oblíbených modelů od velkých značek. Takže se například s různými „X“ a „S9“ v poslední době roztrhl pytel. A vědomi jsou si toho asi v Elephonu, protože se včera odhodlali k překvapivému kroku a bez velkých fanfár přejmenovali svoji řadu telefonů „S9“ na možná méně zavádějící řadu „U“.

Nové jméno by mělo údajně odkazovat k zakřivení AMOLED displeje u nového Elephone U/U Pro (tedy původního S9/S9 Pro), protože písmeno U je přece zakřivené opravdu pořádně, že ? Bohužel se změnou jména jsme se nedočkali možná důležitějších nových informací o tomto modelu, protože oficiální stránky značky stále ještě tvrdohlavě uvádí v plánu roku 2018 lednový Elephone S9 Pro se starým jménem a po standardním S9 (tedy U….) nikde ani památky.

Alespoň jsme se tak dočkali díky Twitteru potvrzení přítomnosti NFC čipu v modelu Elephone U (Pro), což je jistě dobrá zpráva. Ale osobně bych radši viděl jiná potvrzení, protože můj vrozený skepticismus stále ještě lehce pochybuje o udávaném Snapdragonu 660 pro tento telefon, případně bezdrátovém nabíjení. Ale milerád se nechám vyvést z omylu.