Chytré náramky řady Mi Band od Xiaomi patří k nejoblíbenějším produktům v této kategorii (nejen) na našem trhu. A není se čemu divit, protože jde o velmi levné, dostupné a velmi solidně vybavené kousky se slušivým designem. Výjimkou není ani poslední generace Mi Band 5, která se zatím představila jen v domovské Číně a na globální variantu stále ještě čekáme. V čínské nabídce existuje standardní verze náramku a pak vylepšená NFC varianta, ale některé lehce divočejší spekulace hovoří i o možném příchodu Mi Band 5 Pro.

Tyto dohady jsou založeny na rozpitvání informací z dostupných aplikací Mi Wear a Mi Fit. V těch totiž šťouralové z GeekDoing nalezli ikony a označení Mi Band 5 Pro. Tedy konkrétně „KongmingPro“, ale to je podle všeho kódové jméno produktu. A při pohledu na záložky v aplikaci by Pro varianta měla také nabízet NFC čip. Celé je to ale samozřejmě velmi na vodě, protože Pro verze chytrých náramků Mi Band v minulosti neexistovaly. Je možné, že se něco podobného chystá, ale jako potvrzenou informaci bych to rozhodně nebral. Co by tak mohli oproti standardní verzi nabídnout navíc ?

Nová verze Mi Band 5 je totiž velmi sympatickým skokem vpřed oproti minulé generaci. Nabídne větší barevný OLED displej, vylepšené zdravotní senzory, nový systém magnetického nabíjení nebo další sportovní režimy ke sledování. Je ten zatrolený NFC čip s podporou třeba mobilních plateb stále nebyl definitivně potvrzen pro globální verzi a spíše to momentálně vypadá, že asi opět nebude. Naděje sice umírá poslední, ale přílišní optimisté už ohledně toho nejsme.