Značka Elephone je v našich končinách velmi populární a zaslouží si tak určitě naši plnou pozornost. V poslední době se údajně čínský výrobce sice potýkal s finančními problémy, ale ty by už měly být zažehnány a my se tak můžeme těšit na jejich další počiny. Tím prozatím nejvíce ambiciózním by měl být připravovaný Elephone S9, který rozhodně nebude dalším z řady ultra levným kompromisních telefonů.

O Elephone S9 jsme se poprvé zmínili zhruba před měsícem a zprávy o ohebném AMOLED displeji a procesoru Snapdragon 660 vypadaly velmi zajímavě. Dnešní souhrn informací za poslední dny tyto specifikace jen potvrzuje a přidává další kousky puzzle do skládačky. Telefon bude mít nový design zadního krytu a mělo by dojít dokonce i průhledné svítící logo značky.

Ale to je jen pozlátko, zajímavější jsou informace o údajném hardwaru telefonu. Měli bychom se dočkat 6-palcového 18:9 AMOLED displeje s FHD+ rozlišením zakřiveného po stranách, 6 GB RAM, 64GB/128GB vnitřní paměti, 16 Mpix + 16 Mpix zadního duálního fotoaparátu, 13 Mpix selfie kamery, 4000 mAh baterie s QC rychlo-nabíjením, USB Type-C portu a Androidu 8.0 Oreo jako operačního systému.

Problém bude (jak je ostatně u Elephonu zvykem) s reálným termínem uvedení na trh, protože prozatím byl podle našich zpráv vyroben jen prototyp tohoto telefonu. Takže si ještě určitě počkáme minimálně týdny a spíše měsíce, než se nám Elephone S9 dostane do rukou. Ale pokud by pořádně zapracovali i na softwaru, tak by telefon určitě měl velký potenciál, protože výbava vypadá velice dobře. Otázkou pak zůstává konkurenceschopnost, protože nepůjde o zrovna levný model s očekávanou cenou přes 400 dolarů. No uvidíme.