Xiaomi Mi 12 je na trhu už věky. Přichází tedy ten správný čas těšit se na nový model. Xiaomi Mi 13 jsme již několikrát zahlédli. Stále však není k dispozici mnoho informací týkajících se jeho hlavních specifikací. Tento telefon dočká zatím neoznámeného procesoru Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Ale co dál?

XIAOMI MI 13 SPECIFIKACE DISPLEJE

Aktuálně se leaker na Weibo podělil o některé podrobnosti týkající se vlajkové lodi Xiaomi Mi 13. Podle tohoto zdroje bude telefon například vybaven Quad-HD LTPO displejem s AMOLED panelem. A zde jsou některé podrobností.

  • Quad-HD označuje rozlišení 2560 x 1440p. Je tedy vyšší než Full-HD.
  • Technologie LTPO znamená, že vy (nebo samotný telefon) můžete nastavit obnovovací frekvenci. Díky ní zařízení spotřebovává méně energie.
  • A konečně AMOLED je obrazovka OLED s dalšími funkcemi, jako je například lepší flexibilita. Díky ní mohou výrobci vyrábět zakřivené obrazovky. A my předpokládáme, že Xiaomi tuto funkci využije. Tento materiál navíc umožňuje dosáhnout tenkých rámečků. Jedním z nejlepších příkladů materiálu AMOLED, který lze použít, je nově ohlášený telefon Nothing Phone (1).

Xiaomi Mi 13

Měli bychom však připomenout, že aktuální Xiaomi Mi 12 již přišlo s vynikajícím displejem. Pro chystaný model Xiaomi Mi 13 to tedy není žádná novinka. Společnost si pouze zachovává svou nastavenou laťku. Několik zařízení od Xiaomi a Redmi navíc dosáhlo stropu v oboru, co se displejů týče. A je poměrně těžké si představit, co ještě může v této oblasti přinést.

No a nezapomínejme, že náš hrdina se dočká pod kapotou zatím neoznámený čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. O jeho parametrech a výkonu zatím nemáme žádné informace, ale nepochybně překoná současný model.