Čínský výrobce 8848 si evidentně myslí, že na trhu schází trocha té mírně luxusnější nabídky a že se najdou zákazníci ochotní vysázet za telefon malé jmění pěkně na dřevo. Ostatně v Číně bylo vždy několik výrobců orientovaných na místní VIP klientelu, pro které jsou poslední modely iPhonů, Samsungů nebo Vivo příliš obyčejné. A obvykle se jedná o velmi stylové kusy užívající opravdu high-end materiály.

Poslední počin od značky 8848 nazvaný M4 je přesně něčím takovým a měl by se v místních obchodech objevit právě dnes 28. srpna. Na první pohled zaujme vskutku astronomickou cenovkou, protože lidových 12999 juanů se při dnešním kurzu rovná zhruba 1955 dolarů… Nekupte to.

Na druhou stranu telefon asi něco vydrží, protože tělo je vyrobeno z ultra odolného titania, doplněného pro jistotu zlatem a  dalšími elementy, podle našeho odhadu něčím podobným broušenému sklu.

Jak už u podobných „chic“ telefonů bývá zvykem, tak se hardwarová výbava příliš nemůže s opravdovou špičkou měřit a ani to není záměrem. M4 by tak měl dostat do vínku 6 GB RAM, 128 GB vnitřního úložiště, neznámý procesor taktovaný na 2 GHz (tipujeme na některý kousek od Mediateku), 5,15-palcový displej s FullHD rozlišením, 23 Mpix zadní fotoaparát a 13 Mpix přední selfie kamerku.

Je nepravděpodobné, že se značka 8848 bude snažit model M4 distribuovat i mimo mateřskou Čínu, ale třeba se dočkáme i překvapení. Každopádně pokud toužíte po titaniovém luxusním telefonu za nekřesťanské peníze, tak si stačí jen udělat malý výlet do Číny, kde bude od dnešního odpoledne dostupný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.