Luxusní čínská značka 8848 se včera na tiskové konferenci v Pekingu pochlubila chystaným novým modelem určeným pro movité zákazníky. Tento kousek je také oslavou narozenin této značky a tak se v Číně pořádně rozmáchli. Telefon nazvaný 8848 Titanium M6 5G se podle jejich slov bude moci pochlubit nejenom podporou 5G sítí, ale i super výkonným procesorem Snapdragon 865. To vše zní krásně, ale má to jeden zásadní háček. Qualcomm totiž Snapdragon 865 stále ještě oficiálně nepředstavil…

Samozřejmě se očekává, že vlajkové modely příštího roku budou vybaveny právě tímto procesorem, ale momentálně je dostupnou špičkou opravdu jen Snapdragon 855 Plus. Novou generaci Qualcomm plánuje podle posledních odhadů představit někdy v listopadu letošního roku, takže v Číně jsou evidentně lehce o něco napřed. Nikdo vám nedá to, co my vám můžeme slíbit !

A troškařit tvůrci nebudou ani vzhledem k další výbavě chystaného telefonu, protože přislíbili 6,01-palcový AMOLED displej, 12 GB RAM a hned 1 TB vnitřní paměti. Hlavní senzor fotoaparátu by měl mít 64 Mpix rozlišení s možností pokročilé interpolace snímků až do 100 Mpix. Na papíře vše vypadá krásně, ale reálně se 8848 Titanium M6 5G objeví na trhu opravdu až v průběhu příštího roku. Je také ve hvězdách, zda se bude jednat o „první“ kousek se Snapdragon 865, jak se tvůrci skromně chlubí.

A nelze nezmínit ještě jednu perličku spojenou s tímto telefonem, protože firma ohlásilo i osobního asistenta pro majitele tohoto telefonu. Na tom by nebylo nic divného, protože AI asistenci využívá už dnes ledaskdo. 8848 ale plánuje použít jako asistenty reálné osoby, což je vskutku bizarní nápad. Moc si nedokáži představit, jak by vše fungovalo, ale třeba nám ještě 8848 vytřou zrak.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.