Hledáte telefon pod 100 dolarů jehož koupě vás nezruinuje ? Tak to by se vám možná mohl zamlouvat nový model Cubot R9, který by se měl dostat na celosvětový trh 15.července. Pro čínskou značku je celosvětová dostupnost zásadní záležitost, protože většinou si spíše hrají na vlastním písečku. Zatím netušíme jakou distribucí bude telefon prohnán, ale sázíme na Amazon.

Cubot R9 bude k mání za 79.99 dolarů a z této ceny se dá očekávat zaměření na nenáročného uživatele a hardware tomu samozřejmě odpovídá. Telefon má 5-palcový displej s HD rozlišením, procesor MT6580A taktovaný na 1.3 GHz, 2 GB RAM, 16 GB vnitřní paměti, 2600 mAh vyměnitelnou baterii, tělo tenké pouze 7.85 mm a Android 7.0 Nougat jako OS.

Na první pohled by se mohlo zdát, že telefon disponuje i duálním zadním fotoaparátem, ale jedná se jen o velmi chytrý design, kdy je 13 Mpix kamera situována nad 500 mA LED bleskem . Přední kamerka pak má jen 5 Mpix rozlišení ale na blesk se nezapomnělo ani zde. A pro všechny opatrné mezi námi mám dobrou zprávu, že Cubot R9 má i čtečku otisků prstů.

Více informací o telefonu je jako obvykle k nalezení na stránkách výrobce, takže pokud vás zaujal tak se určitě podívejte.