Po slušném úspěchu s Doogee MIX jakožto klonem Xiaomi Mi MIX jsou čínští Doogee zpět s dalším telefonem, který na první pohled připomene něco, co už jste prostě někdy viděli. Tentokrát jde designově o kombinaci vzhledu Honor 9 a Honor Magic a ani se tím nijak moc netají. Telefon zatím nese název Doogee BL5000 a je stále možné přejmenování na něco údernějšího.

Na první pohled má Doogee BL5000 v podstatě identický lesklý skleněný design zadního krytu jako zmíněný Honor 9 a 3D zakřivené skleněné hrany přesně jako Magic. Vzadu pak najdeme vertikálně orientovanou dvojici fotoaparátů s LED bleskem situovaným uprostřed, takže aspoň nějaký malý výstřelek.

Specifikace ještě nejsou zcela kompletně uvolněny, ale dočkáme se osmi-jádrového procesoru (jako obvykle pravděpodobně nějaké Helio), 4 GB RAM, 64 GB vnitřního úložiště, velkou 5050 mAh kapacitu baterie, 13 Mpix duální zadní fotoaparát s 2X optickým zoomem a 8 Mpix selfie kamerkou. S cenou nejspíše nastavenou poměrně nízko se tak může jednat o solidní alternativu pro zájemce o telefon se vzhledem Honoru za výrazně méně peněz.

Na oficiálních stránkách se můžete registrovat a možná vyhrát jeden z 10 kousků zdarma, takže proč nezkusit štěstí. A pokud by se vám nechtělo čekat na vydání, tak možná by stál za hřích i nedávno vydaný Doogee MIX, který najdete ke koupi například na Aliexpressu. A pokud nasdílíte fotku objednavky Doogee MIX na oficiálních fórech, tak máte ještě jednu možnost vyhrát BL5000 zdarma.