Společnost Bluboo má ve svém portfóliu více mobilů, u kterých je hlavním lákadlem jejich cena. Není tomu jinak ani u modelu s názvem Bluboo Mini. Hned na úvod nás navnadím na cenu pod 55 USD (zde v předprodeji) a na hezké barevné provedení.

Druhým dechem ale musím dodat, že se jedná o telefon kategorie „entry level“. A teď je jasné, že je vhodný pro něžnější pohlaví, děti nebo nenáročné uživatele. Přední strana ukrývá 4,5 palcový displej s rozlišením 960 x 540 pixelů, který by se měl ovládat pohodlně i jednou rukou. Problém je ale ve velikosti rámečků kolem.

Možná vám to u telefonu této kategorie vadit nebude, ale tloušťka mobilu nad 1 cm mi už připadá hodně. Zejména proto, že baterie telefonu není veliká a má jenom 1800 mAh. Uvnitř pak najdeme procesor  MTK6580 taktován na 1,3 GHz, kterému sekunduje 1 GB RAM  a 8 GB ROM. Telefon podporuje dvě SIM karty, ale bohužel jen 3G sítě a paměť rozšíříte taky o micro SD karty do 256 GB.
Zadní kamera je jen 5 MPx interpolovaná na 8 MPx a selfie fotoaparát na přední straně je upraven z 2 MPx na 5 Mpx. Bluboo Mini tedy asi víc zaujme designem než parametry, ale cena, za kterou ho pořídíte je nízká a stejné by měli být i vaše požadavky na mobil v této kategorii.