Laserové gravírovačky už nám na trhu poměrně zdomácněly a spolu s 3D tiskárnami patří k zásadním pomocníkům kutilů a “hobbíků”. A modely od značky Ortur už si zvládly za pouhých pár let existence vytvořit na trhu více než solidní reputaci. Několik jejich povedených kusů už prošlo i našimi stránkami, jako třeba nedávno vylepšená verze modelu Ortur Laser Master 2 Pro S2. Letní měsíce ale přejí pokroku a tak už do prodejů míří zbrusu nová high-end generace laserových gravírovaček firmy. A model Ortur Laser Master 3 má rozhodně co nabídnout.

KDO JSOU ŠIKULOVÉ ORTUR ?

Značku Ortur asi v našich končinách jen tak někdo znáte nebude, takže určitě neublíží se na tyto čínské experty podívat blíže. Společnost byla založena v roce 2018 skupinkou mladých nadšených inženýrů a jen za pár let se vypracovali na špičku v oboru. Jejich hlavním zaměřením je právě laserové gravírovaní, ale nebojí se ani produkce zajímavých 3D tiskáren. Jejich mottem je pak „Imagine It, Design It, Make It!“, tedy inspirativní Představ si, Naplánuj a Vyrob.

 

Ortur Laser Master 3 nabídne opravdu nekompromisní parametry hned v několika ohledech. Pro začátek hlavně neskutečnou rychlost gravírování až 20.000 mm/min. Silnější a zároveň lehčí 10W laser pak stačí na řezaní až 10 mm dřeva nebo akrylátu v jednom tahu. Případně na 30 mm tloušťky akrylátu celkově. Je také výrazně přesnější s jemným 0.05 x 0.1 mm laserovým svazkem, který vyšvihne delikátní detaily i v rozmezí 0.01 mm. Gravírovačka má také 7 stupňů ochranných technologií pro lepší bezpečnost práce. Ať už jde o bezpečnostní zámek, ochranu aktivní pozice, ochranu posuvné pozice, detekci limitů záření, sledování napětí a voltáže, ochranu spojení s počítačem nebo okamžité bezpečnostní vypnutí. A také i lepší a jednodušší ovládání. Včetně šikovné aplikace, která má navíc i profesionální režim. Ta ve spolupráci s rozhraním WEBUI umí i malé zázraky. Například po započetí prací gravírovačce nevadí ani vypnutí připojeného počítače a bude pokračovat v práci.

Ortur Laser Master 3

Příjemná sleva jako bonus

Za kvalitu se ale samozřejmě také platí a tak je Ortur Laser Master 3 v prodejích k mání za 18.050.76 Kč. Tedy včetně DPH a veškerých daní, takže jde o zcela konečnou cenu pro evropský trh. K ceně se dopracujete pomocí slevového kupónu NEW, který srazí příjemných 50 dolarů. Dodání by navíc mělo být bleskové v řádu maximálně 7 pracovních dní. Jako bonus pak pak dostanete k objednávce zcela zdarma i rotační nástavec YRR v hodnotě 1925.20 Kč. Pokud tedy patříte k nadšencům do ozdobného rytí, tak je tento high-end kus přímo pro vás.