IUNI není jak u nás, tak i celkově v Evropě moc profláklá značka. Tento čínský producent chytrých mobilních telefonů se proslavil především svými dvěma vlajkovými loděmi, nejprve IUNI U2 a minulý rok IUNI U3. Ačkoli se do nedávna jednalo o poměrně zajímavý start-up, ne nepodobný například dnes velmi známému OnePlus, tak v poslední době o něm slýcháme pouze sporadicky.

Od té doby, co tuto značku vzal pod svá křídla, pro našince přece jenom o něco známější výrobce Gionee, tak jako by se po tomto producentovi slehla zem. Sem tam se objeví jakási často neověřená zpráva o chystané novince. Poté však zase ticho po pěšině. Snad nyní vše nasvědčuje tomu, že by se konečně mělo opravdu něco dít, a to díky rozeslaným pozvánkám na konferenci, pořádanou 15. září/septembra v Pekingu. Bohužel z pozvánky není zřejmé o jakou novinku se s námi IUNI v daný termín podělí.

Můžeme však odhadovat podle nedávných úniků, které však také byly tak trochu zavádějící, že se bude jednat o úplnou novinku společnosti, která míří do nižších pater střední třídy, IUNI N1. Tento přístroj se již dvakrát objevil na stole certifikačního úřadu a vždy něčím upoutal. Například v jednom z nich dle snímků z certifikačního úřadu Tenaa čtyřmi kamerami, tedy přesněji vždy dvěma na každé straně.

1-15061Q0403X31

Jak nakonec bude přístroj opravdu vypadat se asi dozvíme až na zítřejší konferenci. Je třeba však dodat, že se objevily další uniklé snímky IUNI N1 a v tomto případě s mnohem střízlivějším vzhledem, tedy koncepčně zapadajícím do výše zmíněné třídy. Žádné čtyři fotoaparáty, nýbrž klasické dva, jeden vpředu s očekávaným rozlišením 8Mpx a druhý vzadu s 13Mpx.

iuni-n1-foto-3

I další specifikace směřují přístroj do nižší střední třídy. Procesor Mediatek MT6735, 5 palcový displej s HD rozlišením, 2 GB RAM, 16 GB ROM a baterie s kapacitou 2000 mAh.

K celé prezentaci se vyjádřil i samotný ředitel společnosti, He Xin Tong s tím, že dochází k redefinici značky a obecně k obnovení filozofie značky, kde hrají hlavní prim tři slova: jednoduchý, bílý, čistý. No, jestli to má korespondovat s výše uvedeným přístrojem, tak osobně nevím. Přece jenom když zavzpomínám na U3 a nebo dokonce předchůdce U2, tak to bylo trochu jiné kafe.

[zdroj]