U Samsungů to v poslední době nemají lehké. Zisky už nejsou to, co bývaly. Konkurence přibývá, nasycenost trhu je čím dál tím větší a je tedy třeba začít urgentně řešit danou situaci.

Na stránkách The Korea Times se k tomu vyjádřil dobře informovaný zdroj, který si přál zůstat v anonymitě: „Růst na trhu smartphonů, televizorů a domácích spotřebičů byl hlavním zdrojem zisků společnosti Samsung. Ten je však v současné době značně omezený díky vysoké konkurenci a větší možnosti výběru pro spotřebitele. Tato situace nutí společnost Samsung k snižování výrobních nákladů a také k snižování dalších fixních nákladů.“.

Tento zdroj také podotkl, že největším problémem Samsungu je vysoký růst fixních nákladů, jako jsou mzdy zaměstnanců. Tady by se měly odehrát asi největší škrty, které s sebou zřejmě ponesou i propouštění zaměstnanců, kteří pracují v administrativě. Samsung se potýká s velmi vysokými mzdovými náklady, které vznikly v době jeho expanze. Společnost v zaměstnává 320 tisíc lidí , což je zhruba dvojnásobek počtu zaměstnanců z roku 2008. Ovšem podle The Korea Times by nemělo dojít k nějakému zásadnímu propouštění. Administrativní pracovníci budou z hlavního sídla společnosti jen „přesunuti“ na pobočky Samsung.

Společnost se chce zaměřit na udržení stávajícího počtu divizí a chce i nadále investovat do výzkumu a vývoje. Chce také zpomalit svou expanzi a věnovat se více ziskovosti. Zpomalit by měla především divize smartphonů a spotřební elektroniky a vyšší zisky by měla generovat zejména divize polovodičů, která by měla být hlavním aktérem pro udržení finanční stability společnosti.

[Zdroj] [Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.