Společnost Gionee sice nikdy nepatřila mezi ty nejznámější čínské producenty, ale jako dlouholetý výrobce telefonů se orientovala na přístroje s velkou kapacitou baterie. Rok 2017 pro společnost znamenal to, co si snad žádný obchodník nepřeje. Společnost se dostala do velmi špatné finanční kondice a tato situace se v následujícím roce ještě prohloubila.

V před dvěma lety Gionee dlužila 20,2 miliardy jüanů (3 miliardy dolarů), a to celkem 648 věřitelům. Mezi ně patřila i reklamní agentura společnosti a mnoho dodavatelů. Ti všichni stále čekají na vyplacení. Další ránu společnosti připravil její šéf, Liu Lorong, který si z firemních fondů „vypůjčil“ přes 10 miliard jüanů (1,4 miliardy dolarů), které obratem rozfofroval v hazardních hrách. Za tuto zpronevěru by následně postaven před soud.

Už koncem loňského roku se hovořilo o tom, že jediným řešením dané situace je vyhlášení bankrotu. A ten se zřejmě přiblížil, a to i přesto, že indická pobočka společnosti jakž takž funguje. Neodvratný krach by mohlo potvrdit i to, že oficiální čínské stránky společnosti jsou nedostupné. Ty indické sice stále fungují, ale je otázkou jak dlouho ještě budou v provozu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.