Na čínském fóru Jiayu se objevila informace, odhalující několik zajímavých specifikací modelu Jiayu S4 společně i s datem startu prodeje.

Vraťme se ale zpět do listopadu/novembra minulého roku, kdy jsme zahlédli první renderované obrázky ukazující Jiayu S4 ve čtyřech odlišných barvách. Vůbec se o něm následně nemluvilo a jakékoliv informace byly utajovány zřejmě kvůli příchodu vlajkové lodě S3. Jak jak jsme ale předpokládali, Jiayu S4 je přece jen realitou.

Není potvrzeno, jestli je to přímo oficiální zpráva, nebo zda se jedná o akci vytvořenou komunitou fanoušků. Vše, co zatím známe, jsou tyto tři obrázky, ukazující podrobné detaily a barvy 5-ti palcového Jiayu S4.

wainhv

Podle informací bude mít Jiayu S4 4,7″ displej s HD rozlišením (1280 x 720 px), chráněný odolným sklíčkem Gorilla Glass 3 s 1,7 mm tenkým rámečkem po obou stranách. Za to stejná, 64-bitová verze s čipsetem Mediatek MT6752 bude stejně výkonná jako u jejího předchůdce S3, avšak přinese navíc podporu dvou sim karet s LTE.

Budete si moct vybrat mezi 2GB a 3GB RAM paměti, která bude nabízena se standardním 16GB interním úložištěm a podporou paměťových karet až do velikosti 64GB. Čip fotoaparátu bude osazen opět kvalitním senzorem IMX214 od Sony, přičemž zadní kamera bude mít 13 mpx a přední 5 mpx pro fanoušky oblíbených selfies.

Kvalitní konstrukce ze slitiny hliníku se zaobleným tvarem připomíná iPhone 6 anebo Samsung Galaxy S6. Jak je patrné, Jiayu u své „esčtyřky“ zvolilo USB konektor typu C. Rozměry telefonu jsou 130 x 64 x 8,3 mm při váze 140g, což vytvořilo dostatek prostoru pro baterii s kapacitou 2500 mAh.

mbhdw6

Poslední fotka nám ukazuje snad reálný obrázek Jiayu S4 s reproduktorem na spodní části telefonu, který je osazen v hliníkové šasi hned vedle USB portu typu C. Dalším zajímavou zprávou je datum prezentace, které je ohlášeno na 31. března/marca.

Můžeme tedy již 31.března/marca očekávat příchod dalšího zajímavého modelu 5-ti palcové vlajkové lodi Jiayu S4? Doufáme, že všechny odhalené detaily jsou skutečné.

Zdroj: