Už se to zdá jako obehraná písnička. Původní předsevzetí šéfa OnePlus, Carla Peie, padlo zhruba před měsícem, kdy vypršela lhůta s příslibem, že se na jejich telefonech objeví Android 5.0 Lollipop do 90 dnů od oficiálního uvedení. Avšak tato garance byla paradoxně rozprášena již před tímto termínem. Vše díky vlastnímu rozkmotření mezi OnePlus a Cyanogen, které vzniklo v době vstupu OnePlus na indický trh, tedy na přelomu listopadu/novembra a prosince/decembra 2014.

V tu chvíli nezbývalo Carlovi a jeho partě nic jiného, než narychlo vymyslet plán B. V tomto případě vytvořit svůj vlastní projekt, kde by výsledkem měl být vlastní OS pojmenovaný i za podpory fanoušků jako OxygenOS. Projekt byl představen již před Vánoci. Očekávaným termínem vypuštění byla stanovena druhá půle března/marca, ta se však zdá nakonec jako nesplnitelná.  Není to ani nijak překvapivé. Ten, kdo se trochu pohybuje v této branži, mi dá určitě za pravdu, že vytvořit nové OS, ačkoli postavené na základech čistého Androidu, není otázkou několika dnů. V jaké skutečné fázi se tento projekt nachází nejsme s určitostí schopni říci, oficiálně neoficiální zpráva tvrdí, že k plnému spuštění je třeba provést ještě několik dalších testů. To, o jaké testy se jedná, zpráva neuvádí. Každopádně byla vznesena i námitka k současné kvalitě tohoto OS. Uvidíme i jaký to bude mít dopad třeba na současné obsazení teamu, který byl tímto nelehkým úkolem pověřen.

OxygenOS _0

Podle všeho nebude naplněn termín ani v případě druhé možnosti, tedy v podání samotného CyanogenMod 12S. To bylo původně také ohlášeno na konec února/februára a poté přesunuto na konec března/marca s tím, že by se mělo jednat o 27. března/marca. Dle posledních zpráv to však vypadá spíše v tom lepším případě na duben/apríl. V tomto případě však za vším hledejme spíše schvalovací proces ze strany Googlu. Zatím se spekuluje o nové termínu uvedení, kterým byl označen pondělek 30. dubna/apríla.

Termín uvedení projektu OxygenOS byl dokonce pozměněn na „není známo“. Pro fanoušky to může být tedy velké zklamání. Záležitost s oběma OS budeme nadále sledovat a vás, čtenáře, informovat o novinkách z tábora OnePlus.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.