Vývojářská konference I/O společnosti Google se nezadržitelně blíží. Už zhruba za měsíc vypukne a my víme, že kromě jiného na ní dojde na uvedení telefonu Google Pixel 8a. Jde o poslední model z řady Pixel 8, který je levnější než jeho starší bratři. O tento telefon je zpravidla velký zájem, takže není divu, že se o něj čile zajímají nejen fanoušci značky, ale také tipaři.

O chystaném telefonu Google Pixel 8a toho víme už poměrně dost a zřejmě se toho před jeho uvedením ještě dost dozvíme. Právě nyní se znovu podíváme na jeho design, i když jej už známe z renderovaných snímků i z fotek na prodejním balení. Ovšem tipaři znovu přinášejí reálné fotky, které ukazují jeho zadní i přední stranu barevné varianty Obsidian.

Google Pixel 8a má velmi oblé rohy

Nové fotky opět potvrdily, že se i model Google Pixel 8a drží charakteristického vzhledu této řady. Dominantním prvkem vzhledu je modul hlavního fotoaparátu, které se v horizontálním pásu táhne od jedné hrany ke druhé. V pásu je ovál a v něm leží dva snímače. Napravo od oválů je kruhový LED blesk. Uprostřed zadního panelu pak vidíme velké písmeno G. Rohy telefonu jsou ve srovnání s modelem Pixel 7a velmi oblé.

Při pohledu na čelní panel telefonu Google Pixel 8a vidíme, že se mírně vymyká trendu velmi úzkých rámečků kolem displeje. Rámečky jsou totiž poměrně široké a brada také. Tento design mají zpravidla levnější telefony, ale problém je v tom, že chystaný Pixel 8a mezi ně nepatří. Tipaři dokonce odhadují, že bude dražší než jeho předchůdce a jeho cena údajně v Evropě začíná na zhruba 570 euro.

Mezi specifikacemi očekáváme procesor Tensor G3 s 8 GB operační paměti a 128 GB/256 GB interního úložiště. Dále pak 6,1 palcový OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a 4500 mAh baterii s 27 W nabíjením. Hlavní fotoaparát tvoří primární 64 MPix snímač s OIS a 13 MPix širokoúhlý objektiv. Přední kamera má 13 MPix senzor. A samozřejmě operačním systémem je Android 14.