Historie několika poslední let se znovu opakuje. Po podzimním vydání vlajkových telefonů řady Google Pixel 8 opět čekáme na jejich levnějšího sourozence Google Pixel 8a. Ten zřejmě jako jeho “áčkoví” předchůdci dorazí na jaře, kdy Google pořádá svou vývojářskou konferenci I/O. A protože o levnější modely je stejně velký zájem jako o vlajkové telefony, tipaři nelení a už s předstihem se zajímají i o tento chystaný telefon střední třídy.

Už loni jsme mohli vidět první renderované snímky telefonu Google Pixel 8a. Ve srovnání s plnotučnými sourozenci je telefony výrazně oblejší. Tedy zejména v rozích a zaoblené jsou i jeho hrany. Ve srovnání s modelem Pixel 7a je pak Pixel 8a lehce menší a užší. Ale modul hlavního fotoaparátu má stejný vzhled jako u vlajkových modelů Pixel 8. Nyní se podíváme, zda tento design koresponduje s tím, co našli pánové z portálu MySmartPrice, kteří sdílejí snímky prodejního balení chystaného telefonu.

Co o modelu Google Pixel 8a prozradila prodejní krabice

Ze snímku krabice je jasné, že designérům se rendery povedly a přesně korespondují s reálným vzhledem Google Pixel 8a. Telefon má opravdu velmi oblé rohy a modul hlavního fotoaparát má tvar lišty. V levé části lišty je ovál se dvěma snímači a v pravé části leží LED blesk. Kolébku hlasitosti a tlačítko napájení pak vidíme na pravé hraně. Prodejní balení také potvrdilo, že telefon podporuje rychlé kabelové nabíjení s výkonem 27 W.

Na snímku také vidíme, že jedna z barevných variant je černá. Ale je pravděpodobné, že na trh půjde telefon Google Pixel 8a ve více barvách. Co se specifikací týče očekáváme, že telefon dostane podtaktovanou verzi procesoru Tensor G3 s GPU Mali-G715 a 8 GB operační paměti. Rozměry zařízení jsou 152,1 × 72,6 × 8,9 mm. Samozřejmě poběží na operačním systému Android 14. To je v této chvíli vše, co o chystaném modelu Pixel 8a víme.