Před koncem loňského roku došlo na uvedení dvou telefonů řady Vivo X100. Představovačka proběhla na čínském trhu, ale na začátku roku se telefony podívali i na trhy globální. Například model X100 Pro se prodává i u nás v České republice. Ač se může zdát, že tímto je série uzavřená, není tomu tak. Na trh se totiž pomalu chystá i model Vivo X100s, který podle informací na čínské síti už prochází potřebnými certifikacemi.

Co zatím víme o telefonu Vivo X100s

Telefon Vivo X100s má za sebou několik certifikací. Ale tou nejdůležitější je certifikace čínského Ministerstva průmyslu a informačních technologi9 (MIIT). Telefon certifikací prošel s kódovým označením V2359A a se stejným označením prošel i certifikací 3C. Díky tomu víme, že podporuje rychlé nabíjení s výkonem 120 W a technologií UFCS, což je nabíjecí standard vyvinutý čínskými výrobci chytrých telefonů.

Dále certifikace prozradily, že telefon Vivo X100s pohání procesor společnosti MediaTek, jmenovitě Dimensity 9300. Je to tedy stejný čipset, jaký mají i jeho dříve představení bratři a řadí se tím k prémiovým zařízením. Ale někteří tipaři se domnívají, že je možné, že výrobce použije vylepšený, ale zatím neuvedený čipset Dimensity 9300 Plus. Takže uvidíme.

Dále tipaři očekávají AMOLED displej s rozlišením 1,5K a úhlopříčkou 6,7 palce. V případě modelu Vivo X100s je ale údajně obrazovka plochá, což je změna ve srovnání s předchozími modely, které mají displej po bocích zakřivený. Proslýchá se i to, že telefon půjde v Číně na trh v několika barvách, a to černé, bílé, azurové a titanové. Telefon má podle tipařů kovový středový rám a skleněné tělo. Půjde tedy opět o atraktivní telefon. Ovšem počkejme až na Vivo X100s začne upozorňovat samotný výrobce, který potvrdí výše uvedené parametry.