Značka Redmi představila loni na podzim několik nových telefonů ze své populární série Note. Šlo o modely Redmi Note 13, které se pak na začátku letošního roku dostaly i na globální trhy a prodávají se i u nás v České republice. Ovšem tato série ještě není zcela uzavřená, protože se na své uvedení chystá i model Redmi Note 13 Turbo.

Chystaný telefon na trhu nahradí loňský Note 12 Turbo, který debutoval v březnu/marci. U nového modelu Note 13 Turbo tipaři očekávají, že jej výrobce představí už v průběhu příštího měsíce. Odhadují i to, že na globální trhy pak tento telefon dorazí pod názvem Poco F6. Hovoří se také o tom, že jak Note 13 Turbo, tak i Poco F6 pohání zbrusu nový procesor Snapdragon 8s Gen3.

Design čelního panelu modelu Redmi Note 13 Turbo odhalen

Vzhledem k tomu, že až doposud jsme měli o telefonu Redmi Note 13 Turbo jen neoficiální informace, je jistě dobře, že dnes tu máme zprávu přímo od zdroje. Nové informace v krátkém videu přináší totiž pan Thomas Wang, generální ředitel značky Redmi. Na čínské síti nejdříve pohovořil o strategii značky uvádí na trh výkonné a relativně levné telefony, které majitelům nabízí skvělý uživatelský zážitek.

Pak také předvedl nové zařízení s tím, že tento telefon má “atraktivní přední stranu”. Jde o chystaný telefon Note 13 Turbo a my díky reálnému snímku vidíme, že má plochý čelní panel. Boční rámečky jsou úzké a jen brada je o něco málo širší. Ve středu horní části displeje je “díra” pro přední kameru. Na pravé hraně telefonu je kolébka hlasitosti a vyčnívající tlačítko napájení. To by tedy mohlo znamenat, že telefon má OLED displej s integrovaným snímačem otisků. O specifikacích chystaného telefonu Note 13 Turbo se ale CEO Redmi nezmínil. Doufáme ale, že se už brzy rozjede promo kampaň a my se dozvíme víc.