Letošní rok je otevřený novým technologiím a produktům. Své o tom ví i společnost Samsung, která chystá nositelnou novinku. Fanoušci jistě tuší, že mluvíme o prstenu Samsung Galaxy Ring, o kterém se výrobce poprvé podrobněji zmínil na své první letošní akci Galaxy Unpacked, kde debutovaly vlajkové telefony řady Galaxy S24.

Prsten Samsung Galaxy Ring se potom podruhé mihl i na veletrhu MWC 2024 ve španělské Barceloně. Tam došlo na jakési neoficiální uvedení s tím, že zástupci společnosti Samsung představili jeho design a hlavní specifikace. Díky tomu víme, že vzhled nové nositelnosti je minimalistický. Připomíná širší hladký snubní prsten s konkávním tvarem. Mezi funkcemi prstenu Samsung Galaxy Ring najdeme všechny podstatné pro naše zdraví a kondici. Je to monitoring spánku, tepové frekvence, dechu, nočních pohybů a zvládá i detekci spánkové apnoe.

Samsung Galaxy Ring na trh dorazí zřejmě dřív v červenci

Podstatné věci ohledně prstenu Galaxy Ring tedy známe. Ale zatím můžeme jen odhadovat, že jeho skutečné oficiální představení proběhne až na druhé letošní akci Galaxy Unpacked v červenci/júli. Výrobce jej tedy představí společně s novými skládacími telefony a hodinkami.

Důkazem toho, že jej Samsung už připravuje na trh je i to, že je kompatibilní s aplikací Samsung Food pro plánování jídelníčku. A nyní se podle stránek SamMobile objevil i v Battery widgetu. Ve chvíli kdy si tento widget přidáte do svého telefonu Samsung a přejdete do jeho nabídky Nastavení vidíte, že je sem přidaný kromě Galaxy Watch, Galaxy Fit nebo Galaxy Buds i Galaxy Ring. To znamená, že jej výrobce už integruje do svého stávajícího ekosystému nositelných zařízení. A tato integrace zas může podle tipařů naznačovat, že jeho uvedení nakonec proběhne ještě dříve, než na červencové akci Galaxy Unpacked. Samozřejmě v této chvíli je těžké odhadovat, kdy opravdu uvedení proběhne.