O vlajkových telefonech řady Xiaomi 14 se intenzivně mluví od jejich loňského podzimního uvedení. Oba modely, tedy standardní i model Pro na čínském trhu zaznamenaly velký úspěch, takže je jasné, že se všichni globální fanoušci těší na jejich představovačku za hranicemi Číny.

O globálním uvedení se zatím mluvilo jen okrajově s tím, že jejich debut výrobce zřejmě plánuje na únor/február. Dále tipaři také odhadovali, že je možné, že společně s globálními telefony řady Xiaomi 14 si svou premiéru odehraje i nejvyšší model Ultra. Na ten totiž stále čekáme. A mezi doposud nepotvrzené odhady patřila i zpráva, že Xiaomi všechny tři telefony představí na veletrhu MWC 2024 ve španělské Barceloně.

Řada Xiaomi 14 má potvrzený termín globálního uvedení

Dnes už máme vše výše uvedené oficiálně potvrzené. Na globálních stránkách společnosti Xiaomi totiž už visí pozvánka na globální představovačku. Upoutávka potvrdila, že uvedení proběhne 25. února v 15 hodin. A ano, prezentace se uskuteční na veletrhu MWC v Barceloně. Teaser sice přímo neuvádí, že kromě modelů Xiaomi 14 a 14 Pro bude debutovat i model Ultra. Ovšem díky sloganu “Lens to legend” můžeme dedukovat, že i tento model Xiaomi do Barcelony přiveze. Počítáme i s tím, že Xiaomi ještě před globálním uvedením telefonů spustí promo kampaň, která představení modelu Ultra buď potvrdí a nebo vyvrátí.

Protože specifikace už v Číně představených telefonů série Xiaomi 14 známe, podíváme se, co tipaři odhadují u modelu Ultra. Očekávají, že v sestavě hlavního fotoaparátu najdeme asférickou čočku VARIO-SUMMILUX. Dále primární 50 MPix snímač Sony LYT-900 s proměnlivou clonou f/1.63 až f/4.0. Neměl by chybět ani 50 MPix periskopický senzor s ohniskovou vzdáleností 120 mm a světelností f/3.0. Součástí hlavního fotoaparátu je podle tipařů také 50 MPix širokoúhlý objektiv a další 50 MPix teleobjektiv.

Samozřejmě tipaři zcela logicky očekávají i procesor Snapdragon 8 Gen3 a uvažují i o tom, že Xiaomi 14 Ultra dostane podporu obousměrného satelitního připojení. Baterie má prý kapacitu 5180 mAh a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 80 W. Bezdrátové nabíjení má údajně výkon 50 W. Další specifikace jsou zatím v utajení.