Po telefonech řady iQOO 12 se letos dočkáme ještě minimálně jednoho modelu této značky. Na své uvedení totiž čeká telefon iQOO Neo 9, o kterém nás celkem nedávno informovali tipaři. Ukázali nám náčrtek telefonu, ze kterého jsme mohli odvodit jak vypadá. Také naznačili některé z jeho parametrů. A nyní to vypadá, že se svými odhady trefili přímo na komoru. Výrobce totiž už pomalu začíná rozjíždět promo kampaň na tuto chystanou sérii.

Upoutávka potvrdila dvoubarevný zadní panel telefonu iQOO Neo 9

Značka iQOO právě dnes zveřejnila na svém oficiálním Weibo účtu první upoutávku. Ta jednak potvrdila, že telefony řady iQOO Neo 9 budou skutečně debutovat v příštím měsíci a jednak potvrdila i design zadního panelu. Ani v jedno z případů se tedy tipaři nemýlili. Sice zatím není známý přesný termín představovačky, ale je jisté, že zadní panel je skutečně rozdělený na dvě části tak, jako na nákresu.

Ono rozdělení zajistily dvě barvy a podle upoutávky jde o barvu sytě červenou a bílou. Červená je skutečně zářivá a tvoří tu větší část zad. Bílá barva se vertikálně táhne v levé části zad v místě, kde leží i modul hlavního fotoaparátu. A červený je i zřejmě kovový rám telefonu iQOO Neo 9. Kombinace barev je skutečně efektní. Dvě velká okruží pro snímače mají kovově lesklý rám a poměrně výrazně vystupují nad úroveň zadního panelu. Červená část je pokrytá veganskou kůží. Bílá část je matná a má jinou texturu než ta červená. Zadní panel je mírně zaoblený.

O specifikacích telefonu nebo telefonů řady iQOO Neo 9 se z teaseru nedozvíme vůbec nic. Ale z předchozích odhadů tipařů víme, že OLED displej má úhlopříčku 6,78 palce a rozlišení 1,5K. Obrazovka je plochá a kolem ní jsou úzké a souměrné rámečky. Přední kamera leží v “díře” ve středu její horní části. Standardní model údajně pohání Snapdragon 8 Gen2 a model Pro pak dostane čipset Dimensity 9300. Primární snímač hlavního fotoaparátu má údajně rozlišení 50 MPix a jde o Sony IMX920 s podporou OIS. Co se týče nabíjení, tak to je u řady iQOO Neo 9 prý stejné jako u jejich předchůdců a má výkon 120 W. Operačním systémem bude zřejmě Android 14 s nadstavbou Origin OS 4.