Je to je pár dnů, co v Číně debutovaly dva telefony z řady Honor 100. Honor ale neusíná na vavřínech a pomalu se připravuje na uvedení dalších telefonů. A protože jejich produktová série Magic je ve světě poměrně dost populární, v přípravách jsou už nyní vlajkové telefony Honor Magic 6. Podobně jako loni telefony Honor Magic 5 budou prý nové stroje debutovat v prvním kvartálu příštího roku.

Času do uvedení modelů Honor Magic 6 máme sice ještě docela dost, ale už nyní se o tyto chystané telefony začínají zajímat tipaři. Jeden z nejznámějších, Digital Chat Station, se aktuálně zaměřil na hlavní fotoaparát modelu Honor Magic 6, takže se pojďme podívat, co podle něj nabízí.

Hlavní fotoaparát modelu Honor Magic 6

Už u série Magic 5 vyhodnotili testeři DxOMark jejich hlavní fotoaparát jako velmi dobrý. Je proto pravděpodobné, že stejnou kvalitu výrobce dodrží i u chystaných telefonů Honor Magic 6. Proto tipař Digital Chat Station tvrdí, že telefony dostanou velký snímač OmniVision OV50K. Jde o senzor s rozlišením 160 MPix a jeho velikost je zhruba 1/1,3 palce. Tipař dále tvrdí, že právě tento snímač odehraje svou premiéru v telefonech Honor Magic 6.

Zdá se tedy, že Honor ustoupil od implementace 200 MPix senzoru. Ovšem svou roli zde hraje právě velikost snímače. Pokud srovnáme 160 MPix snímač OV50K s velikostí 1/1,3 palce a 200 MPix snímač u telefonu Samsung Galaxy S23 Ultra jde o přibližně stejnou velikost. Tipař tvrdí, že snímač OV50K vytváří velmi solidní snímky a navíc je posílený i technologií LOFIC-CMOS. Tím je zase údajně velmi podobný snímači Sony Lytia LYT-900, který má velikost 1 palce a najdeme jej například v chytaných telefonech OnePlus nebo Oppo.

Zdá tedy, že foto výbava telefonů řady Magic 6 bude opět na velmi slušné úrovni. Ovšem o dalších specifikacích se tipaři zatím ani náznakem nezmínili. Dá se ale odhadnout, že telefony dostanou podporu satelitní komunikační konektivity. A pravděpodobně jim výrobce nadělí i vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3. Ale v této chvíli jde jen o první odhady. Počítáme s tím, že podrobnější zvěsti k nám dorazí někdy na začátku příštího roku.