Mezi populární produktové řady značky iQOO patří i série Neo. Poslední dva telefony iQOO Neo 8 a Neo 8 Pro vyšly letos na jaře a vzhledem k tomu, že se konec roku blíží, fanoušci se jistě zajímají o to, zda už probíhají práce na jejich nástupcích. Nu a podle našeho známého tipaře Digital Chat Station to vypadá, že ano. Na Weibo hlásí, že v přípravách jsou už nyní modely iQOO Neo 9 a Neo 9 Pro.

Design a odhadované specifikace řady iQOO Neo 9

Nejdřív se podíváme na design telefonů řady iQOO Neo 9, který ale tipař sdílí jen na nákresu. Z obrázku je zřejmé, že zadní panel i displej je plochý. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru a na pravé hraně vidíme kolébku hlasitosti a tlačítko napájení. Zadní panel je vertikálně rozdělený na dvě části, kdy v levé užší části je modul hlavního fotoaparátu.

A nyní už k odhadovaným specifikacím modelů ze série iQOO Neo 9. Tipař tvrdí, že mají 6,78 palcový OLED displej s rozlišením 1,5K a kolem displeje jsou velmi úzké souměrné rámečky. To ostatně vidíme i na nákresu. Zmiňuje se i o procesorech s tím, že standardní model pohání Snapdragon 8 Gen2 a model Pro pak dostane čipset Dimensity 9300. Podobně je tomu i u předchozích telefonů řady Neo 8. Tady standardní model pohání Snapdragon 8+ Gen1 a model Pro pak Dimensity 9200.

Dále tipař zmiňuje i foto výbavu. Primární snímač hlavního fotoaparátu má údajně rozlišení 50 MPix a jde o Sony IMX920 s podporou OIS. Stejný senzor má i nedávno uvedený telefon Vivo X100, ve kterém tento snímač debutoval. Co se týče nabíjení, tak to je u řady iQOO Neo 9 prý stejné jako u jejich předchůdců a má výkon 120 W. Operačním systémem bude zřejmě Android 14 s nadstavbou Origin OS 4. Kdy ale iQOO nové telefony Neo představí není úplně jisté. Možná ale ještě před koncem letošního roku.