Společnost Samsung je jedním z mála předních výrobců chytrých telefonů, kteří nezapomínají ani na odolné stroje. Odolné telefony najdeme v produktové řadě Galaxy Xcover a zatím se zdá, že je o ně celkem slušný zájem. Důkazem toho je i skutečnost, že v řadě odolňáků najdeme každým rokem nový model a nejinak tomu bude zřejmě i letos. Letošní telefon naváže na loňský model Xcover 6 Pro a podle prvotních odhadů má údajně jednoduchý název Samsung Galaxy Xcover 7.

Vzhled telefonu Samsung Galaxy Xcover 7

První renderované snímky exkluzivně zveřejnily stránky AndroidHeadlines a jsou to prý rendery oficiální. Už první pohled na telefon Samsung Galaxy Xcover 7 dává tušit, že telefon patří mezi odolné stroje. Záda, hrany a především rohy telefonu jsou masivní a modul hlavního fotoaparátu je jednoduchý. Tvoří jej jedno menší okruží s červeným orámováním. Kamera leží v levém horním rohu zadního panelu a pod ní je duální LED blesk. Zadní panel je údajně uživatelsky vyměnitelný. Nad displejem je malý kapkovitý výřez pro přední kameru.

Na levé hraně telefonu Samsung Galaxy Xcover 7 je nastavitelné fyzické tlačítko Xcover, které se dá využít v podstatě na cokoliv. Ať už je to spouštění aplikací, rychlý přístup k funkci push-to-talk, skenování čárových kódů a nebo další funkce. Na pravé hraně pak vidíme tlačítko napájení a kolébku hlasitosti.

Stejně jako u předchozího odolného telefonu Xcover má i Galaxy Xcover 7 odolnost podle vojenského standardu MIL-STD-810H a samozřejmě nechybí ani certifikace IP68, která zajistí určitou odolnost proti prachu a vodě. Souhrn nějaký konkrétnějších specifikací ale na stránkách nenajdeme. Ovšem vzhledem k tomu jaké parametry měl loňský model Xcover 6 Pro, nějaké prémiové parametry opravdu nečekejme. Loňský model poháněl procesor Snapdragon 778G, a to šlo o Pro verzi. Je proto možné, že Samsung letos použije Snapdragon ze série 6 a nebo nějaký nižší čipset Exynos, například Exynos 1480.