Značka Realme představila na čínském trhu zhruba před týdnem telefony číslované řady 11. Model v sérii jsou tři a mají nový design zadního panelu, který jasně odkazuje na to, že mají vylepšený hlavní fotoaparát. Už před čínskou představovačkou se vědělo díky mezinárodním certifikacím, že některé z modelů poputují i na globální trhy. A nyní to vypadá, že na globální uvedení jsou připravené telefony Realme 11 Pro a Pro Plus.

Na twitterovém účtu Realme India už totiž visí pozvánka na indickou prezentační akci. Na ní budou debutovat modely řady Realme 11 Pro a vše se odehraje už brzy. Tím brzy myslí výrobce měsíc červen/jún. Konkrétní datum ale z teaseru nevyčteme. Každopádně k upoutávce je připojený i odkaz na pozvánkový web, který nenechá nikoho na pochybách, že i globální verze telefonů mají stejnou, tedy vylepšenou foto výbavu jako čínské modely. Hlavním tahákem je tedy 200 MPix snímač Samsung Isocell HP3, který zdobí model Pro Plus.

Specifikace telefonů Realme 11 Pro a Pro Plus

Modely Realme 11 Pro a Pro Plus mají některé parametry společné. Tím prvním je displej, který je typu OLED, má úhlopříčku 6,74 palce, rozlišení 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. Boční hrany obrazovky jsou zakřivené. Stejný je v obou případech i procesor, kterým je Dimensity 7050. Doplnilo jej 8/12 GB operační paměti a 256/512 GB a 1 TB interního úložiště.

Baterie má jak u modelu Realme 11 Pro, tak i u modelu Pro Plus kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W, případně 100 W. Protože foto výbava je u této série tím největším tahákem, je také tím parametrem, ve které se tyto dva telefony liší. Model Pro má v hlavní kameře 108 MPix snímač s podporou OIS a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera má 16 MPix. Model Pro Plus je na tom u hlavního fotoaparátu lépe se třemi snímači. Konkrétně to je 200 MPix Isocell HP3, 8 MPix a 2 MPix senzor. Přední kamera dostala 32 MPix snímač.