Loňské telefony ze série Honor 80 měly na trhu slušný úspěch a jejich prodeje trhaly rekordy. Měly totiž nejen atraktivní vzhled, ale také slušné specifikace. A protože jsou na trhu už delší dobu, výrobce pomýšlí na jejich nástupce. Logicky jde je o modely Honor 90 a 90 Pro, o kterých tipaři už před třemi měsíci spekulovali, že je výrobce představí v květnu/máji. Zdá se, že jim jejich odhady vyšly, protože se proslýchá, že telefony budou na čínském trhu debutovat 29. května.

Design telefonů ze série Honor 90

Jak telefony z řady Honor 90 vypadají můžeme zjistit na čínské síti, kde najdeme jednoduchý snímek zadních panelů obou telefonů. Vlevo na snímku je standardní model a vpravo pak Pro model. V obou případech působí zadní panel luxusním dojmem. Moduly hlavního fotoaparátu jsou vertikálně uloženy v levém horním rohu zad. V případě standardního Honoru modul tvoří dvě velká okruží, která poměrně vystupují nad úroveň zad. V okružích jsou tři snímače a LED blesk. Model Pro má v podstatě stejně koncipovaný modul fotoaparátu, je okruží mají tvar jakýchsi nepravidelných oválů. Záda modelu Pro jsou navíc rozdílnou texturou rozdělená na dvě části.

O specifikacích telefonů Honor 90 máme zatím jen velmi kusé informace. V první řadě tipaři tvrdí, že se parametry nebudou až tak lišit od těch, které mají i telefony Honor 80. Dokonce ani u Pro modelu prý nenajdeme nějaká výraznější vylepšení. Stejný je údajně primární senzor hlavního fotoaparátu, kterým je opět 200 MPix snímač Samsung Isocell HP3, který měl ale povolené rozlišení “jen” 160 MPix. Proto doufáme, že letos se oněch plných 200 MPix dočkáme.

Dále tipaři hovoří o procesoru Snapdragon 8+ Gen1, takže ani letos se u modelu Honor 90 Pro nedočkáme změny. Displej má prý rozlišení 1,5K a podporu vysokofrekvenčního stmívání PWM. Přední kamera je prý opět duální, ale rozlišení jednotlivých snímačů tipaři zatím neuvádějí. Proslýchá se i to, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 90 W. Standardní Honor 90 pak prý podporuje 66 W nabíjení. V této chvíli jde ale jen o odhady, takže počkejme, co o chystaných telefonech prozradí samotný výrobce.