Značka Realme to, zdá se, bere tak trochu hopem. Je to jen pár měsíců, co došlo v Číně na uvedení telefonu Realme 10 5G, který se pak nedávno dostal i na náš český trh a už se mluví o jeho nástupci. Pro fanoušky značky to ale není překvapení, protože Realme zpravidla uvádělo dvakrát do roka nové telefony z číslované řady. Tipaři odhadují, že v řadě 11 najdeme nejen standardní model, ale také model Realme 11 Pro a 11 Pro Plus. Minimálně prostřední model je svým způsobem potvrzený, protože už má za sebou certifikace 3C, Tenaa a nově i indickou BIS.

Co o telefonu Realme 11 Pro prozradily certifikace

Telefon Realme 11 Pro prošel certifikací BIS s kódovým označením RMX3771. Že jde právě o model Pro víme díky certifikaci Bluetooth SIG, která toto označení spojila i s prodejním názvem telefonu. Certifikací BIS ale prošel i model s označením RMX3761, což je s nejvyšší pravděpodobností standardní varianta. Díky certifikacím 3C, Tenaa a BIS je také zřejmé, že výrobce připravuje telefony pro čínský a indický trh.

Ovšem telefony Realme 11 zamíří i na další globální trhy, protože jeden z nich má americkou certifikaci FCC a podle označení jde zřejmě opět o standardní Realme 11. Tento model má podle certifikace baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 W. U modelu Realme 11 Pro tipaři očekávají rychlejší nabíjení, a to alespoň s výkonem 67 W. Potvrzený je i operační systém Android 13.

Vraťme se ale zpět k modelu Realme 11 Pro a jeho dalším specifikacím. Displej má mít úhlopříčku 6,7 palce s rozlišením FullHD+. Zatím ale nevíme, zda jde o LCD panel a nebo AMOLED panel. V rámci paměťových konfigurací se dočkáme až 12 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4780 mAh a zřejmě i již zmíněné 67 W nabíjení. Kdy přesně na představení řady 11 dojde netušíme, ale vzhledem k tomu, že už telefony prošly valnou většinou potřebných certifikací, může to teoreticky být už brzy.