Společnost Oppo má za sebou představovačku vlajkových telefonů z řady Find X6, kdy hlavně model Pro zaujal svou foto výbavou. Proto se teď může soustředit na levnější modely střední třídy a jedním z nich je Oppo A98. Na tomto telefonu výrobce pracuje a podle toho, že sbírá jednotlivé certifikace očekáváme, že na jeho uvedení může dojít brzy. Navíc se dostane i na trhy mezinárodní, což dokazuje i jeho globální verze, která právě prošla testy Geekbench.

Oppo A98 je typický zástupce střední třídy

Podle odhadů tipařů je globální Oppo A98 údajně přeznačenou čínskou verzí Oppo A1 5G. To tedy znamená, že je typickým zástupcem střední třídy s cenou kolem 290 dolarů. A tomu v podstatě odpovídají i specifikace. Některé z nich potvrdily benchmarkové testy Geekbench, kterými telefon prošel s kódovým označením CPH2529.

V testovacím výpisu vidíme, že telefon pohání procesor Snapdragon 695, který výrobci už delší dobu rádi používají u telefonů střední třídy. Maximální takt jader tohoto čipsetu je 2,21 GHz. Součástí je i grafika Adreno 619 a podpora 5G sítí. To vše dohromady telefon předurčuje ke každodennímu běžnému používání a také hraní her by mělo být bezproblémové. Procesor při testech doplnilo 8 GB operační paměti a systém Android 13. A jak vypadá testovací skóre? V Single-core testu získal telefon Oppo A98 celkem 899 bodů a ve více jádrovém testu pak 2114 bodů.

Podle předchozích informací tipařů má telefon Oppo A98 6,7 palcový displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů, obnovovací frekvencí 120 Hz a jemností 391 ppi. Procesor a kapacitu operační paměti potvrdily testy Geekbench a interní úložiště může mít 256 GB. U telefonů střední třídy je už standardem baterie s kapacitou 5000 mAh a má ji i tento model. K tomu připočítejme i podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 64 MPix senzorem a dvěma 2 MPix snímači. Přední kamera dostala 32 MPix senzor.