Na začátku tohoto měsíce došlo na čínském trhu na uvedení telefonu OnePlus Ace 2 se Snapdragonem 8+ Gen1. V podstatě totožný model, OnePlus 11R, se dostal na indický trh. Ale následně začaly na síť prosakovat zvěsti, že v přípravách je i model Ace 2, který pohání místo Snapdragonu čipset Dimensity 9000. Tipaři jej pracovně nazvali OnePlus Ace 2 Dimensity Edition a šéf OnePlus China na svém Weibo účtu sdílel upoutávku na jeho brzké uvedení. Nyní ale vyšla další upoutávka a ta potvrdila název telefonu, který je OnePlus Ace 2V.

OnePlus Ace 2V je nová vlajka s čipsetem společnosti MediaTek

Novou upoutávku na telefon OnePlus Ace 2V opět sdílel na Weibo šéf OnePlus China i s ne příliš konkrétním snímkem telefonu. Přesto je z něj patrné, že nahoře na pravé hraně najdeme posuvné tlačítko Alert Slider. Pod ním je tlačítko napájení a kolébku hlasitosti výrobce umístil na levou hranu.

Co ale upoutávka vyloženě nepotvrdila, je použití procesoru Dimensity 9000. Místo toho zde najdeme marketingové slogany o tom, že OnePlus Ace 2V nabídne “nový zážitek vlajkové lodi”. Vzhledem k tomu, že je čipset Dimensity 9000 postavený na 4nm výrobní technologii, může opravdu nabídnout slušný výkon, který přesahuje střední třídu.

O specifikacích telefonu Ace 2 s Dimensity 9000 se zatím jen spekuluje. Tipaři odhadují, že kromě výměny procesoru dojde i k dalším úpravám. U hlavního fotoaparátu výrobce prý vymění primární 50 MPix senzor Sony IMX890 za 64 MPix snímač OmniVision. Dojde údajně i ke snížení výkonu nabíjení, a to ze 100 W na 80 W. Zda dojde ještě k dalším úpravám zatím nevíme. Telefon sice bude exkluzivně připravený pro čínský trh, ale tipaři odhadují, že se podívá i na trhy globální. Pro ně ale dojde na přejmenování modelu Ace 2V na OnePlus Nord 3. Ovšem zatím jde opravdu jen o spekulace, takže počkejme na to, co potvrdí samotný výrobce.