Společnost OnePlus, jak známo, spadá do skupiny BBK Electronics. Navíc se v roce 2021 spojila se společností Oppo v rámci vzájemného využívání technologií a jejich vývoje. V praxi to pro nás, koncové uživatele znamená, že u všech produktů, které na trh posílají společnosti z BBK Electronics, mají podobné vychytávky a mnohdy i design. Loni byl toho jasným důkazem telefon OnePlus Ace, který odstartoval novou produktovou řadu OnePlus pro čínský trh. Na začátku tohoto měsíce došlo na uvedení druhého modelu z této řady, kterým je OnePlus Ace 2.

Nový telefon OnePlus Ace 2 má zajímavý design a dobrý poměr cena/výkon. Pohání jej procesor Snapdragon 8+ Gen1, který zajistil slušný výkon. Přes tyto nesporné klady tohoto modelu prý ale výrobce pracuje ještě na jeho druhé verzi. Tipaři tvrdí, že druhá verze dostane jiný procesor, a to takový, aby byla cenově dostupnější než původní model. V podstatě to potvrdil i šéf OnePlus China, pan Li Jie, na svém Weibo účtu.

Jaký procesor dostane druhá verze OnePlus Ace 2?

Tipaři odhadovali, že OnePlus u druhé verze telefonu Ace 2 vsadí na čipset z dílen společnosti MediaTek. A primárně uvažují o procesoru Dimensity 9000. Je postavený na 4nm výrobní technologii TSMC s maximálním taktem jader 3,05 GHz a GPU Mali-G710. Navíc stále patří mezi jedny z nejlepších čipsetů na trhu. Jeho výhodou je také to, že je levnější než Snapdragon 8+ Gen1. Takže je jasné, že i druhá verze telefonu OnePlus Ace 2 bude mít nižší cenu.

Tipaři ovšem odhadují, že výměna procesoru nebude jedinou úpravou. Změny se dotknou i hlavního fotoaparátu. Výrobce prý vymění primární 50 MPix senzor Sony IMX890 za 64 MPix snímač OmniVision. Další změnou může být i snížení výkonu rychlého nabíjení ze 100 W na 80 W. Zda dojde ještě k dalším úpravám zatím nevíme. A nevíme ani to, kdy přesně bude druhá verze Ace 2 v Číně debutovat.