Veletrh MWC už naplno běží a na stáncích mnoha vystavovatelů můžeme najít skutečně zajímavé, nebo přímo unikátní kousky mobilních technologií. Například u stánku společnosti Lenovo bylo pořádně narváno, protože z rukávu vytáhli skutečný trumf. Jde o koncept rolovacího telefonu Motorola, který má název Moto Rizr. Název to není neznámý, protože telefony s tímto názvem se na trhu objevily v roce 2006 a zajímavé byly tím, že měly vysouvací displej a pod ním uloženou numerickou klávesnici.

Vychytávky rolovacího konceptu Moto Rizr

Podobně jako skládací véčkový telefon Moto Razr je reminiscencí na původní slavné véčko Razr, je i rolovací Moto Rizr jakousi vzpomínkou na původní vysouvací Rizr. Ovšem výrobce řádně popustil uzdu fantazii a nový telefon doslova napěchoval inovacemi. Novináři, kteří tento koncept rolovacího telefonu drželi na veletrhu v ruce jej vyhodnotili jako plně funkční.

Foto: GSMArena

Je proto možné, že Lenovo, potažmo Motorola, otevírají dveře nového segmentu chytrých telefonů. Pravda ale je, že o rolovací modely se pokusily i společnosti LG a Oppo, ale vždy šlo také jen o koncepty, které se nikdy nedostaly na trh. Motorola, potažmo Lenovo, se ale se svým konceptem Moto Rizr dostaly nejdál. Ovšem je nejasné, jestli do budoucna uvažuje o komerční výrobě.

Foto: GSMArena

Moto Rizr má ve “srolovaném” stavu kompaktní velikost s 5 palcovým POLED displejem o poměru stran 15:9. Po vyrolování obrazovky se velikost zvětší na 6,5 palce a poměr stran naroste na 22:9. Obrazovka je ohnutá přes spodní hranu zařízení dozadu a tvoří tak část zadního panelu. V této fázi může posloužit jako sekundární displej pro notifikace a nebo také jako hledáček fotoaparátu. Po dvojitém poklepání na tlačítko napájení se vyroluje přes spodní hranu nahoru.

Potud tedy výhody rolovacího telefonu. Mezi nevýhody patří větší tloušťka zařízení, vyšší hmotnost 210 gramů a také “jen” 3000 mAh baterie. Otázkou je i odolnost telefonu při pádech, které mohou zničit celý displej, případně i rolovací mechanismus. Přesto rolovací Rizr vypadá skvěle a jak funguje se můžete podívat v přiloženém videu.