Společnost ZTE, potažmo její dceřinka Nubia, se ráda pouští do zajímavých inovací chytrých telefonů. Je zároveň jednou z mála, která už celkem pravidelně vydává telefony s kamerou pod displejem a dá se říci, že v tomto segmentu patří mezi průkopníky. Stále pracuje na vylepšení této technologie a například jejich loňský model ZTE Axon 40 Ultra je důkazem toho, že skloubit skvělý displej a kameru pod ním není nemožné. A už se chystá i další telefon s kamerou pod displejem, který tentokrát vyjde pod značkou Nubia. Jde o telefon Nubia Z50 Ultra, který je tím nejvyšším modelem z řady Z50.

Nubia Z50 Ultra s nejnovějším upgradem kamery pod displejem

To, že telefon Nubia Z50 Ultra má kameru uloženou pod displejem dokazuje i reálná fotka. Zveřejnil ji na svém Weibo účtu známý tipař Digital Chat Station. Fotka není příliš kvalitní, ale přesto vidíme, že telefon má velký plochý displej bez “díry” nebo výřezu. Také hrany jsou ploché a na jedné z nich leží červené tlačítko napájení typické pro telefony Nubia. Navíc i rámečky kolem obrazovky jsou téměř neviditelné.

Je pravděpodobné, že OLED obrazovka pochází z dílen společnosti BOE a je velmi kvalitní. Ostatně podobný displej má i telefon Red Magic 8 Pro. Spekuluje se také o optimalizovaném technickém řešení uspořádání pixelů v oblasti fotoaparátu bez snížení jejich hustoty. Díky tomu se zvýší propustnost světla, což zajistí vyšší čistotu a kvalitu obrazu. Tato technologie také sníží viditelnost kamery ve chvíli, kdy není používaná a neruší tak sledování obsahu na celé ploše displeje.

Výrobce ale zatím nezveřejnil žádné podrobnosti o parametrech modelu Nubia Z50 Ultra. Přesto tipaři odhadují, že fotoaparát pod displejem je vybavený čtvrtou generací této technologie ZTE. Dále hovoří i o baterii s kapacitou 5000 mAh, procesoru Snapdragon 8 Gen2 a periskopovém teleobjektivu u hlavního fotoaparátu. Představení telefonu zřejmě proběhne někdy v příštím měsíci.