Značka Poco to hned z kraje letošního roku slušně rozjela. Loni avizovala, že chystá telefony řady Poco X5 a také telefon Poco C50. To, co slíbili, to taky splnili. Modely série X5 jsou na světě a dokonce se prodávají i na našem trhu. A na indickém trhu je i model C50, který je rebrandem Redmi A1 Plus. Ovšem vydání tohoto telefonu je tak trochu paradox, proto se v Indii prodává i Redmi A1 Plus. Každopádně Poco zřejmě ví, co dělá. U “céčkové” řady se ještě chvíli zdržíme, protože na trh se chystá další kousek, a to Poco C55.

To že, Poco C55 už brzy dorazí do Indie už nějakou dobu naznačují promo teasery na oficiálním twitterovém účtu Poco India. Upoutávky jsou plné marketingových výkřiků, které z levného telefonu dělají super rychlý, odolný a designově povedený stroj. Ovšem víme, jak to s marketingovým lovem potenciálních kupců chodí. Je ale nutno přiznat, že chystaný telefon podle prvních renderů a fotek telefon nevypadá špatně, i když se vzhled drží zaběhnuté designové linie Poco. Ještě dodejme, že před malou chvílí se na Twitteru objevila upoutávka, která potvrdila termín představení na 21. února/februára.

Co můžeme od Poco C55 očekávat?

Odpovíme jednoduše: nic moc. Jde totiž o opravdu levný telefon s parametry základní třídy. Ostatně takové jsou všechny modely v produktové řadě C. Výrobce, kromě již zmíněných marketingových provolání, o specifikacích mnoho neprozradil. Na snímcích ale vidíme, že hlavní fotoaparát je duální a leží ve velkém obdélníkovém modulu. V modulu je i snímač otisků prstů. Tipaři v této chvíli odhadují, že Poco C55 je přeznačenou verzí Redmi 12C, jen má přepracovaný vzhled zadního panelu.

Pokud je tomu tak, můžeme očekávat 6,71 palcový LCD displej s rozlišením 1650 × 720 pixelů. Levný stroj dostane levný procesor, a to Helio G85 s až 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Přední kamera může mít 5 MPix a hlavni fotoaparát tvoří 50 MPix a 2 MPix senzory. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu nabíjení s výkonem 10 W. Na potvrzení specifikací a ceny si ale ještě pár dnů počkáme.