V předchozím článku jsme se věnovali představení modelů POCO X5 Pro 5G a POCO X5 5G a nyní k tomu doplňujeme jejich české ceny a dostupnost.

Značka POCO, oblíbená mezi mladými světovými technologickými nadšenci, představuje dva nové smartphony pro uživatele z generace Z. A to především pro ty, co milují zábavu a hledají nový a odlišný telefon. Modely POCO X5 Pro 5G a POCO X5 5G, které oslavují pět let značky POCO, jsou pro ni důležitými milníky. Přicházejí s novými a vzrušujícími funkcemi, které potěší svět techniky. Mezi význačné vlastnosti modelu POCO X5 Pro 5G patří vylepšené funkce fotoaparátu. Dále vyšší rychlost zpracování a neuvěřitelný displej. POCO X5 5G je také mimořádně dobře vybavený smartphone s vynikající obrazovkou. Také vysokým výkonem a baterií s dlouhou výdrží, který nastavuje nové měřítko pro telefony střední třídy.

„Jsme přesvědčeni, že POCO X5 Pro 5G, navržené pro tvůrce obsahu, kteří chtějí svou tvorbu posunout na vyšší úroveň, není ničím jiným než nejlepším smartphonem v cenové kategorii kolem 300 dolarů,“ říká Angus Ng. Vedoucí produktového marketingu společnosti POCO Global. „Díky vynikajícímu displeji a výkonu pak POCO X5 5G přináší nejlepší možný uživatelský zážitek u smartphonu za méně než 200 dolarů.“

POCO X5 Pro 5G: vítězná kombinace vynikajícího obrazu a pokročilých funkcí fotoaparátu

POCO X5 Pro 5G je prvním smartphonem řady POCO X, který je vybaven 6,67″ displejem Flow AMOLED. Díky této technologii je POCO X5 Pro 5G lehčí a s profilem 7,9 mm je nejtenčím zařízením řady X vůbec. Díky tomu se pohodlněji drží při hraní her nebo vytváření obsahu. Ať už natáčíte videa, sledujete filmy, procházíte sociální sítě nebo hrajete hry. Obnovovací frekvence na úrovni vlajkové lodi 120 Hz poskytuje jasný, živý a mimořádně plynulý obraz. Fotografie a videa ožívají díky 100% pokrytí barevného prostoru DCI-P3. A 10bitové barevné hloubce. Technologie Dolby Vision pak zážitek ze sledování ještě vylepšuje.

POCO X5 5G české ceny

Mobilní telefon POCO X5 Pro 5G je navržen tak, abyste ho mohli nosit všude s sebou. Je vybaven 1920Hz PWM stmíváním, které chrání zrak při čtení a tvorbě při slabém osvětlení, pokud vás inspirace přepadne pozdě v noci. Výkonná a svižná čipová sada Snapdragon® 778G 5G s pokročilým 6nm procesem TSMC POCO X5 Pro 5G má v AnTuTu skóre 545 093 bodů. Což je dokonce více než nově vydaný MediaTek Dimensity 1080. Čipová sada Snapdragon® 778G 5G nabízí dokonalou rovnováhu mezi energetickou účinností a vysokým výkonem. Což umožňuje ještě rychlejší zpracování systému fotoaparátu než předchozí model. Všechny rychlosti smartphonu POCO X5 Pro 5G jsou aktualizovány tak, aby se zlepšil výkon fotoaparátu. Pro nastavení (41 %), fotografování (69 %) a noční režim (38 %). Procesor obrazového signálu (ISP) dosahuje dvou gigapixelů za sekundu. A čipová sada činí fotoaparát ještě chytřejším díky výkonu umělé inteligence až 12 TOPS.

X5 Pro 5G – fotoaparáty

Snímač na úrovni vlajkové lodi s rozlišením 108 Mpx umožňuje pořizovat fotografie na profesionální úrovni. Poskytuje snímky v mimořádně vysokém rozlišení a zachycuje drobné detaily a barvy i v tmavých oblastech. POCO X5 Pro 5G také podporuje natáčení videa v rozlišení 4K. A obsahuje různé režimy, díky nimž je tvorba vlogů dostupnější, velkolepější a snadněji tak zachytíte každý okamžik.

POCO X5 Pro 5G podporuje více než 5,5 hodiny natáčení v rozlišení 4K díky 5000mAh baterii. Což je nesporná výhoda pro tvůrce videí, kteří jsou neustále na cestách. Nyní mohou streamovat nebo natáčet celý den. Díky 67W turbo nabíjení stačí pouhá přestávka na kávu, abyste rychle zvýšili úroveň nabití baterie na 30 % za pouhých 7 minut.

Technické specifikace v anglickém jazyce naleznete zde.

X5 5G: správná kombinace fantastického zážitku

POCO X5 5G, které mění představy o chytrých telefonech střední třídy. Má vše, co uživatelé z generace Z potřebují k tomu, aby zvládli celý den práce, studia nebo zábavy. I když pořizujete stovky fotografií, hrajete dlouhé hodiny hry nebo sledujete videa ve vysokém rozlišení, tento smartphone vám zajistí dostatek výkonu ve dne i v noci. Díky mimořádné lehkosti, tenkému 6,67palcovému displeji AMOLED DotDisplay a hmotnosti pouhých 189 g se POCO X5 5G velmi pohodlně drží a ovládá. Herní fanoušci ocení 120Hz obnovovací frekvenci. A také kontrastní poměr 4 500 000:1, který zaručuje plynulý a realistický herní zážitek, a široký barevný gamut DCI-P3 se postará o bezchybný obraz.

POCO 5X 5G je vybaveno čipovou sadou Snapdragon® 695, která zajišťuje plynulý uživatelský zážitek. Nabízí vysokou úroveň rychlosti a efektivity a vynikající rychlost stahování. Tento model nabízí tu správnou kombinaci paměti RAM a ROM, aby byl obsah plynulý a příjemný. Při multitaskingu uživatelé mohou bez problému přepínat mezi různými aplikacemi, protože technologie Dynamic RAM Expansion 3.0 podporuje více aplikací běžících na pozadí.

POCO X5 5G disponuje 5000mAh baterií s dlouhou výdrží, která s vámi zvládne přecházení z pracovních úkolů na hraní her nebo sledování filmů a videí na TikToku. Uživatelé se mohou rozloučit s obavami o baterii díky technologii rychlého nabíjení. Pokud sledujete videa na YouTube, baterie X5 5G vydrží napájet neuvěřitelných 21 hodin. Rychlonabíječka POCO s výkonem 33 W dokáže nabít baterii z 0 % na 100 % přibližně za 68 minut. Což je ideální na to, abyste si mohli dát pauzu a najíst se, než budete pokračovat ve hře nebo sledovat nejnovější online videa. S plně nabitou baterií si můžete užívat procházení a interakci na sociálních sítích po dobu 12 hodin.

Technické specifikace v anglickém jazyce naleznete zde.

POCO X5 Pro 5G a POCO X5 5G – české ceny a dostupnost

X5 Pro 5G a POCO X5 5G – tak jaké jsou tedy české ceny a dostupnost? POCO X5 Pro 5G se bude dodávat ve třech barvách. Černé Black, modré Blue a žluté Yellow. K dispozici bude ve variantě 8GB+256GB. Doporučená maloobchodní cena činí 8 999 Kč.

POCO X5 Pro 5G je k dispozici ke koupi za sníženou cenu ve výši 8 499 Kč od 7. února do 19. února 2023 v oficiálním e-shopu Xiaomicesko.cz a u všech oficiálních partnerů.

POCO X5 5G je k dispozici ve dvou barvách: modré Blue a černé Black. K dispozici bude ve variantě 6GB+128GB. Doporučená maloobchodní cena činí 6 499 Kč.

POCO X5 5G je k dispozici ke koupi za sníženou cenu ve výši 5 999 Kč od 7. února do 19. února 2023 v oficiálním e-shopu Xiaomicesko.cz a u všech oficiálních partnerů.