Společnost Samsung se už jistě připravuje na uvedení svých letošních vlajkových telefonů řady Galaxy S23. Zatím ale není úplně jasné, kdy přesně akce Galaxy Unpacked proběhne. Tipaři ale spekulují o 1. únoru/februári. Pokud se nemýlí, máme stále dost času na to, dozvědět se něco navíc o chystaných telefonech. A právě proto se dnes podíváme na hlavní fotoaparát modelu Samsung Galaxy S23 Ultra.

Samsung Galaxy S23 Ultra má prý skvělé “noční vidění”

Čekání na potvrzení termínu prezentační akce Galaxy Unpacked si zkrátíme pohledem na Twitter, kde tipař Ice Universe upozorňuje na noční režim fotoaparátu modelu Samsung Galaxy S23 Ultra. Sice nedokládá žádné vzorky nočních fotografií, ale zdůrazňuje, že noční režim fotí tak, jako by měl skutečné noční vidění. Je pravděpodobné, že se mu telefon dostal do rukou a mohl tak otestovat jeho fotoaparát, respektive nafotit snímky v noci, nebo za velmi špatného osvětlení. Je to zároveň i zajímavá informace, protože model Ultra nemíval nikdy úplně nejlepší noční režim. Takže je možné, že tentokrát na něm Samsung zapracoval a vylepšil jej.

O hlavní kameře modelu Samsung Galaxy S23 Ultra máme zatím jen kusé informace. Tipaři nicméně naznačovali, že došlo k výměně primárního 108 MPix Isocell HM3 snímače za 200 MPix senzor. A to je jistě slušný krok kupředu. Ale i v tomto směru má už Samsung konkurenci, protože první telefon s 200 MPix snímačem je už na trhu a je jím model Moto X30 Pro. A také další výrobci, například Xiaomi, se chystají na telefon s 200 MPix senzorem.

Kromě primárního 200 MPix senzoru kamery telefonu Galaxy S23 Ultra se prý dočkáme i periskopického snímače s 10× optickým zoomem a rozlišením 10 MPix. Další 10 MPix teleobjektiv podporuje 3× optický zoom a je tu prý i 12 MPix širokoúhlý objektiv. Zda tato výbava a zřejmě i vylepšený noční režim bude telefonu stačit na titul krále fotografie brzy uvidíme. Zatím se na pomyslném trůnu zdatně drží model Vivo X90 Pro Plus, který může Samsung reálně ohrozit.