Několikrát za rok přichystá společnost Samsung svou velkou prezentační akci Galaxy Unpacked. Na ní představí svým fanouškům a odborné veřejnosti novinky z prémiového segmentu. Všechny letošní Unpacked akce už máme za sebou, takže nezbývá než se těšit na rok příští na uvedení telefonů řady Galaxy S23. Jde už klasicky o tři modely, a to Galaxy S23, Galaxy S23 Plus a Galaxy S23 Ultra. Nové telefony ovšem podle tipařů nenabídnou nějaké zásadní změny ve srovnání s letošními modely Galaxy S22. Přesto se ale dočkáme nějakých dílčích vylepšení.

Tou hlavní změnou je samozřejmě použití procesoru Snapdragon 8 Gen2. Bez něj by vlajkové telefony pro příští roky nebyly těmi pravými prémiovými stroji. A doufáme, že odhady tipařů jsou správné a na akci Galaxy Unpacked se potvrdí, že Samsung tentokrát skutečně pošle na všechny trhy řadu Galaxy S23 jen s tímto čipsetem. Radovat se asi nejvíc budou evropští uživatele, kteří se zatím vždy museli spokojit s procesorem Exynos. Dalšího zajímavého vylepšení se prý dočkáme u modelu Ultra, pro který je připravený 200 MPix snímač hlavního fotoaparátu.

Kdy proběhne akce Galaxy Unpacked?

Vzhledem k tomu, že se o telefonech ze série Galaxy S23 mluví už hodně dlouho a víme o nich skoro vše, zajímá nás termín jejich uvedení. Tipaři zatím vycházeli z letošního termínu akce Galaxy Unpacked, která proběhla na začátku února/februára. Ovšem mnozí z výrobců chytrých telefonů se v posledních letech snaží uvést své vlajkové stroje dřív, takže nebylo vyloučeno, že se stejnou cestou vydá i Samsung.

Dnes ale můžeme říci, že Samsung dodrží tradici a svou první akci Galaxy Unpacked plánuje opět na začátek února. Zástupci Samsungu to už potvrdili na stránkách KoreaJoongAngDaily. Dodali i to, že představovačka proběhne ve Spojených státech v San Franciscu. Přesný termín ale nesdělili. Ve zprávě je také uvedeno, že telefony Galaxy S23 půjdou na trh s vyššími cenami než modely Galaxy S21 a S22. A to i přesto, že poptávka po chytrých telefonech globálně klesá díky inflaci. Počítáme s tím, že Samsung ještě před představovačkou vše upřesní a potvrdí.