Značka Redmi je schopná připravit telefony napříč všemi třídami a cenovými hladinami. V portfoliu mají proto i telefony, které jsou velmi levné a za všechny jmenujme například Redmi A1 nebo řadu Redmi 11 Prime. Všechny tři telefony mají specifikace základní třídy a prodávají se na indickém trhu. Ten je totiž pro levné telefony velmi dobrým odbytištěm. Zdá se ale, že další levný telefon je už na obzoru. Konkrétně jde o model Redmi 11A, který nyní získal globální certifikaci IMDA v Singapuru. Má ale už i čínskou certifikaci MIIT a Tenaa a indickou certifikaci BIS.

Nejnovější certifikační IMDA výpis ukazuje, že globální verze telefonu Redmi 11A má kódové označení 22120RN86G. Připravovaná indická a čínská verze mají kódová označení 22120RN86I a 22120RN86C. Telefon se tedy dostane na více světových trhů. Certifikace nicméně nepotvrdila specifikace tohoto chystaného stroje, ovšem tipaři se už o něj také začínají zajímat. Proto se podíváme, jaké parametry telefonu přisuzují.

Odhadované specifikace modelu Redmi 11A

Podle odhadů, které vycházejí z certifikačních výpisů Tenaa, má telefon Redmi 11A 6,7 palcový IPS LCD displej s rozlišením 1650 × 720 pixelů. Jak vysoká je obnovovací frekvence tipaři neuvádějí. Na postu procesoru najdeme nespecifikovaný osmi jádrový čipset se 2/4/6/8 GB operační paměti. K dispozici je i 32/64/128/256 GB interního úložiště. To lze jako u většiny levných telefonů dále rozšířit pomocí micro SD karty. Snímač otisků leží na zadním panelu telefonu.

Baterie chystaného telefonu má solidní kapacitu 5000 mAh, ale i to je u levných modelů už celkem běžné. Otázkou zpravidla je, jaký výkon má nabíjení. To ale tipaři nekonkretizují. Zřejmě tedy nijak extra rychlé nebude. Foto výbava je na levný telefon poměrně slušná. Hlavní fotoaparát je duální se dvěma 50 MPix senzory. Dokonce i přední kamera údajně má 50 MPix snímač. Vypadá to zajímavě, ale raději počkáme na potvrzení. Operačním systémem je Android 12.