Na konci října/októbra došlo na čínském trhu na uvedení řady Redmi Note 12. Telefony jsou velmi populární a v Číně trhají prodejní rekordy. Zda budou stejně atraktivní i pro globální fanoušky značky uvidíme zřejmě už brzy, protože některé z nich už mají globální certifikace. Mimo Čínu se tedy podívají minimálně modely Note 12 5G a Note 12 Pro Plus 5G. Ale zdá se, že na cestu se chystá i několik dalších telefonů z této řady. Jedním z nich je i Redmi Note 12 Pro 4G, který se objevil v databázi IMEI.

Odhadované specifikace Redmi Note 12 Pro 4G

Na skutečnost, že se model Note 12 Pro 4G chystá na globální trhy upozorňují stránky Xiaomiui. Uvádějí, že před nějakým časem se v databázi IMEI objevil telefon Redmi Note 11 Pro 2023 s kódovým označením 2209116AG. Stejné zařízení najdeme také na Google Play Console, Geekbench, FCC a nebo SIRIM. Nyní se ale v IMEI obchodní název tohoto stroje mění na Redmi Note 12 Pro 4G.

Tipaři tvrdí, že ale nejde o zbrusu nový telefon, ale spíš o přeznačenou, nebo velmi podobnou verzi modelu Note 10 Pro. Ve finále to prý může vypadat tak, že design Redmi Note 12 Pro 4G bude stejný jako u ostatních telefonů v řadě, ale hardware bude podobný jako u Note 10 Pro. A jak k těmto závěrům tipaři došli?

Model Redmi Note 11 Pro 2023 má v databázi IMEI interní označení „sweet_k6a_global“ a model Note 10 Pro zde figuruje jako „sweet_global“. Podobnost označení tedy vede k úvaze o podobnosti výbavy obou modelů. Navíc i nyní je model Note 10 Pro stále považován za velmi dobrý telefon, je ale pravděpodobné, že k nějaký změnám hardware přece jen dojde. Chystaný telefon možná dostane lepší foto výbavu, nebo nějaké další drobné úpravy. Z certifikací, kterými už prošel ale vypíchneme procesor Snapdragon 732G s 8 GB operační paměti, případně i podporu 33 W nabíjení. Na trh se nový telefon prý podívá v prvním čtvrtletí příštího roku.