Před dvěma dny značka iQOO potvrdila, že připravuje globální uvedení telefonů řady iQOO 11. Telefony budou debutovat na akci „Experience Day“, která se odehraje 2. prosince/decembra v Malajsii od 18 hodin tamního času. V upoutávce výrobce odkazuje jen na standardní model z této série, ale je víc než jisté, že společně s ním představí i telefon Realme 11 Pro. Ostatně už na konci minulého měsíce jsme se podívali na jeho hlavní parametry, mezi kterými nás zaujal procesor Snapdragon 8 Gen2.

Co u telefonu iQOO 11 Pro potvrdily testy Geekbench?

Použití procesoru Snapdragon 8 Gen2 nás zaujalo především proto, že telefon iQOO 11 Pro bude jedním z prvních strojů, které jej dostanou. Samozřejmě už ale víme, že tím úplně prvním je, před pár dny uvedený, model Vivo X90 Pro Plus. Zřejmě se ale stane prvním telefonem na globálním trhu, který pohání nový vlajkový čipset společnosti Qualcomm.

A vzhledem k tomu, že iQOO 11 Pro už prošel testy Geekbench, podíváme se, zda je Snapdragon 8 Gen2 potvrzený. Telefon prošel testy s kódovým označením I2212. Ve výpisu vidíme, že jej pohání osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm s interním označením “Kalama”. Dále vidíme, že čipset má na hlavním jádru taktovací frekvenci 3,19 GHz. Další čtyři jádra běží na frekvenci 2,80 GHz a tři jádra mají takt 2,02 GHz. To tedy znamená, že jde opravdu o Snapdragon 8 Gen2. Při testech jej doplnilo 16 GB operační paměti a systém Android 13. V Single-core testu získal telefon iQOO 11 Pro 1466 bodů a ve více jádrovém testu pak 4686 bodů.

A protože tipaři už pustili na síť také další specifikace iQOO 11 Pro, podíváme se i na ně. Displej je typu E6 AMOLED, má úhlopříčku 6,78 palce, rozlišení 2K a obnovovací frekvenci 120 Hz. Baterie má kapacitu 4700 mAh, kabelové nabíjení je opravdu super rychlé s výkonem 200 W a k dispozici je i 50 W bezdrátové nabíjení. Výrobce o telefonu mluví jako o “herním králi”, takže se zřejmě dočkáme i nějakých vylepšení herních funkcí.