Společnost Vivo včera představila skvělé telefony řady Vivo X90 a je tedy na čase, aby nějakou novinku uvedla i její sub značka iQOO. A my už nějakou dobu víme, že i tady se něco chystá. Jde o dva nové telefony ze série iQOO 11, na které se tipaři už celkem dlouho soustředí. Zhruba před měsícem shrnuli hlavní specifikace modelu Pro a před pár dny odhalili design standardního modelu iQOO 11 5G. A i u něj odhadovali některé z parametrů.

Kdy dorazí iQOO 11 5G?

Tipaři také avizovali, že je jen otázkou času, kdy iQOO potvrdí termín představení telefonů řady 11. A je to tu. Stránky GSMArena právě oznámily, že představovačka s podtitulem “Experience Day” proběhne 2. prosince/decembra v Malajsii v 18 hodin tamního času. Na ní iQOO představí první telefon číslované řady, iQOO 11 5G. O modelu Pro ale na upoutávce zmínka není.

Ať tak či tak, model iQOO 11 5G je prémiový, protože jej pohání procesor Snapdragon 8 Gen2. Není ale světově prvním strojem s tímto čipsetem, protože titul krále si letos urval telefon Vivo X90 Pro Plus. Je ale zřejmě prvním telefonem se Snapdragonem 8 Gen2, který bude debutovat mimo Čínu, tedy na globálním trhu. Výrobce toho promptně využil a hrdě jej nazval “králem herních telefonů”. Ovšem k tomu už nedodali ani stručný souhrn specifikací, které by toto smělé tvrzení podpořil.

V této chvíli ani tipaři netuší, jaké herní funkce telefon iQOO 11 5G dostane. Nicméně očekávají, že zde bude technologie In-Display Monster Touch, podobně jako v modelech iQOO 9 a 9T. Počítají i s vysokou obnovovací frekvencí a dlouhou výdrží baterie. Z dřívějška víme, že displej telefonu má úhlopříčku 6,78 palce, rozlišení 1440 × 3200 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz. Snapdragon 8 Gen2 doplní 8/12 GB operační paměti a 256/512 GB interní paměti. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Dále se počítá i s tím, že výrobce u foto výbavy použije nový ISP čip Vivo V2. Operačním systémem bude Android 13 s nadstavbou OriginOS 13. Ale počkejme, až iQOO tyto parametry potvrdí.