Žebříčky benchmarku Antutu jsou už dlouhá léta hlavním poměřovacím nástrojem výkonu mobilních telefonů. Samozřejmě jde pouze o syntetické testy, které nevykreslují kompletní obraz, ale i tak jde o hodnotné porovnání. Navíc se samozřejmě jedná i o pro prestižní záležitost pro samotné výrobce telefonů. Žebříčky jsou obvykle aktualizovány každý měsíc a zářijové vydání se právě čerstvě objevilo na internetu. Sice pouze s telefony dostupnými na čínském trhu, ale i tak v něm najdeme některá velmi zajímavá překvapení. Dokonce poměrně nečekaná překvapení.

To hlavní navíc v nejprestižnější high-end kategorie. Ta byla skoro vždy doménou procesorů od Qualcommu a i v minulých měsících v ní dominovaly Snapdragony 8 Gen 1+. Tedy prozatím nejvýkonnější čipsety Qualcommu, i když už Snapdragon Gen 2 není příliš daleko. V září se ale na samotné čelo probil Mediatek Dimensity 9000+, konkrétně v telefonu ASUS ROG Phone 6D. Dosažených 1.123.036 bodů je vskutku impozantním výsledkem se vším všudy. Zbytek Top 10 je už pak ale plně v režii Snapdragonů 8 Gen 1+ bez výjimky.  Na druhém místě pro zajímavost najdeme OnePlus Ace Pro a na třetím pak IQOO 10 Pro.

Situace se ale zcela obrátí při pohledu do střední třídy. Té naprosto dominuje Mediatek na prvních devíti místech s variantami čipsetů Dimensity 8100-Max, Dimensity 8100 and Dimensity 8000. Až na posledním místě se pak krčí první Qualcomm se Snapdragonem 870. Zajímavosti je pak opět prvenství značky OnePlus s modely Ace a Ace Plus Racing Edition. A označení střední třída je založené samozřejmě na ceně telefonu, protože třeba dosažených 821.025 bodů vládce žebříčku je famózních.

Rozdělení trhu je opravdu zcela jasné mezi dva největší rivaly na poli čipsetů. Dimensity 9000+ sice dočasně rozbil hegemonii v high-end segmentu Antutu, ale uvidíme, jak dlouho tam vydrží. Každopádně se máme do budoucna určitě na co těšit.