Společnost Xiaomi, potažmo její sub značka Redmi, ještě letos neuzavřela nabídky zajímavých vlajkových strojů. To ale nemluvíme o modelech řady Xiaomi 13, které uvidíme až na podzim. Podstatně dřív se na trh dostane skládací telefon Xiaomi Mix Fold 2 a také telefony série Redmi K50S. První z telefonů je, jak patrno z názvu, skládací a v tomto segmentu již druhý takový této značky. Nu a modely Redmi K50S jsou v podstatě globálními verzemi telefonů Xiaomi 12S. Můžeme tedy kromě standardní verze čekat i verzi Pro.

Co prozradila Tenaa o Xiaomi Mix Fold 2 a Redmi K50S Pro

Ještě než se podíváme na Tenaa výpisy připomeňme, že o Xiaomi Mix Fold 2 tipaři tvrdí, že jde o prémiový stroj s vylepšenými displeji, kdy ten vnitřní podporuje technologii LTPO a obnovovací frekvenci 120 Hz a podobně na tom je prý i vnější displej. Telefon Redmi K50S Pro zas má mít výbornou foto výbavu, kdy hlavní fotoaparát dostane primární senzor s rozlišením 200 MPix.

Ze stávajících certifikačních výpisů Tenaa zjistíme, jak jsou na tom oba telefony s paměťovými konfiguracemi. Skládací Xiaomi Mix Fold 2 má podle Tenaa kódové označení 22061218C a na trh půjde ve dvou paměťových verzích. První má 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště a druhá pak 12 GB RAM a 1 TB vnitřní paměti. Telefon pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. Díky certifikaci 3C dále víme, že podporuje rychlé nabíjení s výkonem 67 W.

Redmi K50S Pro má v certifikačním výpisu kódové označení 22081212C a má také dvě paměťové konfigurace. Na trh tedy půjde s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště a nebo s 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. I tento telefon pravděpodobně pohání vlajkový procesor Snapdragon 8+ Gen1. Dále víme, že má baterii s kapacitou 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 120 W. Také displej tohoto stroje má obnovovací frekvenci 120 Hz. Kdy přesně dojde na uvedení těchto telefonů nevíme, ale spekuluje se o konci srpna/augusta a nebo začátku září/septembra.