Boj o prvenství v použití procesoru Snapdragon 8+ Gen1 letos vyhrála společnost Xiaomi se svou řadou 12S. Jejím hlavním rivalem je od loňska Motorola, které se loni povedlo jako první uvést telefon se Snapdragonem 8 Gen1. A letos chce být prvním výrobcem, který představí telefon s 200 MPix foto senzorem. To se jí opravdu může podařit, protože ještě v tomto měsíci uvede model s označením Frontier, který takový snímač dostane. Ovšem Xiaomi i v tomto případě s Motorolou znovu soupeří.

O tom, že Xiaomi chystá telefon s 200 MPix foto senzorem se mluví už docela dost dlouho. První zmínku jsme zaznamenali už v září/septembri loňského roku. Ale až doposud se takový telefon na trhu neobjevil. Nyní ale známý tipař Digital Chat Station hlásí, že na obzoru je vlajkový telefon s procesorem Snapdragon 8+ Gen1, 120 Hz displejem, 200 MPix foto senzorem a zhruba 5000 mAh baterií. Je ale stále otázkou o jaký telefon konkrétně půjde.

Telefon Xiaomi může být vydaný pod značkou Redmi

Samozřejmě v souvislosti s tímto oznámením tipaře se okamžitě rozjely spekulace o jaký přístroj jde. Nabízejí se rovnou dvě možnosti. Může to být telefon Xiaomi 12T Pro a nebo dokonce o některý z telefonů řady Redmi K50S. V obou případech víme, že tyto telefony výrobce připravuje. Jenže víme i to, že model Xiaomi 12T Pro je vlastně jen přejmenovaný telefon 12S Pro, který je připravovaný pro globální trhy.

A jak je to s telefony řady Redmi K50S? Ty situaci malinko komplikují. Proslýchá se totiž, že tyto stroje vydané pod značkou Redmi jsou jen přejmenované modely Xiaomi 12T a 12T Pro. A tím se dostáváme k tomu, že ve své podstatě jde o nedávno vydané modely série Xiaomi 12S. Je ale možné, že výrobce u jejich globálních verzí provede nějaké úpravy a s těmito úpravami je vydá pod značkou Redmi. A to je velmi pravděpodobné, protože telefon 12T Pro prý opravdu dostane 200 MPix foto senzor, takže jej bude mít i Redmi K50S Pro. Uvedení telefonů tipaři očekávají buď na konci srpna/augusta a nebo v září/septembri.