Společnost Samsung chystá na 10. srpna/augusta svou velkou prezentační akci Galaxy Unpacked. Asi by bylo nošením dříví do lesa připomínat, že na ní představí skládací telefony Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4. Dále i nová sluchátka Buds Pro 2 a také chytré hodinky řady Samsung Galaxy Watch 5.

Informací o všech chystaných produktech je na síti plno, takže víme jaké jsou jejich hlavní specifikace. Ovšem kromě nich nás zajímají i ceny. Ty evropské jsme už viděli u telefonu Galaxy Z Flip 4 a dnes se podíváme, jak jsou na tom s cenami hodinky Samsung Galaxy Watch 5 a Watch 5 Pro. A opět se zaměříme na cena pro evropský trh.

Kolik stojí v Evropě hodinky řady Samsung Galaxy Watch 5

Na stránkách DealnTech najdeme jednoduchý souhrn cen, které hodinky řady Galaxy Watch 5 v Evropě dostanou. Standardní verze Watch 5 jde na trh ve dvou velikostech, a to 40 mm a 44 mm. Model Watch 5 Pro půjde do prodeje jen ve velikosti 45 mm.

Hodinky Samsung Galaxy Watch 5 ve velikosti 40 mm s Bluetooth připojením přijdou na 259,98 euro (6379 Kč) a model ve velikosti 44 mm s Bluetooth pak přijde na 286,90 euro (7042 Kč). Zatím to tedy vypadá, že obě velikosti standardního modelu jsou mírně levnější než loni. Naopak cena modelu Galaxy Watch 5 Pro je mírně vyšší než loni a vyšplhala se na 430,89 euro (10574 Kč) za velikost 45 mm s Bluetooth. Samozřejmě je to v této chvíli první cenový odhad a i když pochází z důvěryhodného zdroje, nelze zaručit, že se ceny ve finále budou lišit.

Tipaři dále odhadují, že design letošní generace hodinek se v podstatě neliší od těch loňských. Displej je opět kruhový a snad jen u Pro verze chybí otočná luneta. Najdeme zde také sadu senzorů pro různé monitoringy a několik dalších zdravotních funkcí. Hodinky běží na systému Wear OS. U Pro verze se dočkáme i větší baterie s kapacitou 572 mAh, která zajistí i delší výdrž na jedno nabití.