Společnost OnePlus nám v poslední době tak trochu zamotala hlavu. Víme, že připravuje nový telefon ze své číslované řady „10“, který má interní označení Ovaltine. O jeho obchodním názvu se ale tipaři stále dohadují. Někteří tvrdí, že je to standardní model OnePlus 10, jiní zas předpokládají, že jde o vlajkový model Ultra a ti poslední zase tvrdí, že se chystá OnePlus 10T.

Podle posledních informací se zdá, že společnost skutečně chystá vlajkový telefon, ale upustila od názvu Ultra. Ten používá poměrně dost etablovaných výrobců chytrých telefonů pro svoje prémiové stroje. Naopak se přikloní k písmenu „T“ v názvu telefonu a naváže tak na svou „téčkovou“ sérii, ve které jsme loni viděli jen model OnePlus 9RT. Letos jsou už na trhu modely OnePlus 10 Pro a 10R a zřejmě už brzy se dočkáme také modelu OnePlus 10T.

Odhadované specifikace OnePlus 10T

O chystaném telefonu jednoznačně víme, že dostane vlajkový procesor Snapdragon 8+ Gen1. K tomu tipaři dodávají, že půjde o druhý a také poslední letošní prémiový telefon OnePlus. Na další specifikace nám nabízí pohled dobře známý tipař Digital Chat Station. Na čínském Weibo uvádí, že telefon má 6,67 palcový plochý OLED displej s rozlišením 2412 × 1080 pixelů, obnovovací frekvencí 120 Hz a integrovaným snímačem otisků. Stejnou obrazovku ale mají i modely 10R a Ace, které jsou vlastně identické, jen mají jiné obchodní názvy v Číně a na globálních trzích.

Ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro 16 MPix selfie kameru. Hlavní fotoaparát fotoaparát je trojitý a k tomu tipař dodává, že primární senzor má rozlišení 50 MPix, velikost 1/1,5 palce a světelnost f/1.8. Tento snímač doplní 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix senzor pro zachycení hloubky ostrosti. Baterie má údajně kapacitu 4800 mAh a podporu super rychlého nabíjení s výkonem 150 W. A jako poslední tipař zmiňuje stereo reproduktory a podporu NFC. Kdy přesně dojde na uvedení telefonu ale zatím nevíme a i výše uvedené specifikace berme v tuto chvíli s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.