No to to trvalo… Tak by asi reagovala většina fanoušků značky OnePlus ve spojitosti s dnešním uvedením globální verze jejich vlajkového modelu. OnePlus 10 Pro se totiž představil v Číně už v polovině ledna a potřeboval tak na cestu do světa ještě dva a půl měsíce navíc. Ale to už je dnes jen minulost, protože už telefon konečně představili i pro světové trhy, včetně toho našeho. Bohužel ale příliš nepřekvapily ceny, kde podle mého leží slabina letošního vlajkového modelu OnePlus.

Globální verze OnePlus 10 Pro se nijak neliší od té čínské, takže si můžeme jen rychle projít některé jeho hlavní parametry. Hlavním trumfem je pravděpodobně displej, protože zakřivený 6.7-palcový AMOLED má technologii LTPO 2.0. Tedy kromě QHD+ rozlišení, 120 Hz dynamické frekvence nebo 1300 nitů jasu. O výkon se pak stará Snapdragon 8 Gen 1 s až 12 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Fotoaparáty jsou kalibrovány legendárními Hasselblad  a nabízí velmi solidní sestavu. Hlavní 48 Mpx Sony IMX789 s OIS doplní 50 Mpx ultra-wide a 8 Mpx telefoto s 3.3x optickým zoomem. Nu a 5000 mAh baterie umí 80W klasické a 50W bezdrátové nabíjení.

Obavy ohledně nabíjení se nakonec nepotvrdily

Právě ohledně baterie panovaly podle posledních zpráv o globální verzi obavy. Firma totiž v předstihu oznámila, že 80W výkon nabíjení nebude dostupný na všech trzích. Zmiňovaným důvodem byly problémy s adaptací technologie SuperVOOC na 110V a 120V zásuvky. Proto překvapilo, že původně mělo být nabíjení zkrouhnuto na 65W i Evropě, kde fungujeme na 220V/230V. Naštěstí se ale obavy nepotvrdily. A limitace zasáhne jen americké trhy. Evropa a potažmo česká verze dostane plných 80W.

OnePlus 10 Pro

Ceny jen pro majetné

A jak jsou na tom ceny telefonu pro náš trh ? Nijak extra lákavé. Základní verze s 8GB+128GB jde do prodeje za 919 euro a vyšší 12GB+256GB pak za 1019 euro. Klasická “česká” přirážka 20 eur k oficiální 899 eurové EU ceně je tak opět na scéně. Alespoň firma v předprodejích nabízí jako bonus zdarma sluchátka OnePlus Buds Pro. OnePlus 10 Pro se oficiálně začne prodávat 6. dubna a skalní fandové tak pomalu rozbíjejí prasátka.